2500 випробувальних ділянок, 80 дослідів, презентація нових сервісів, 15 років плідної співпраці – таким був масштаб партнерства ТОВ «Агроскоп Інтернешнл» під час II Форуму аграрних інновацій «Нове Зернятко» на базі груп компаній «Агропродсервіс» на Тернопільщині.
Польові заходи в регіонах поступово виходять на новий рівень. Якщо раніше за новітніми агарними технологіями аграрії з усіх регіонів з’їжджались до столиці, то наприкінці червня близько двох тисяч гостей відвідали дводенну виставку-форум «Нове Зернятко» просто неба у Настасеві Тернопільської області, який другий рік поспіль група компаній «Агропродсервіс» проводить у генеральному партнерстві з «Агроскоп Інтернешнл».
Ефективне партнерство
За словами Ірини Іванової, Голови наглядової ради «Агроскоп Інтернешнл», проект «Нове Зернятко» став результатом 15-річної тісної співпраці з «Агропродсервісом». «Як постачальник витратних матеріалів та сервісів для вирощування сільськогосподарських культур ми пишаємося мати такого партнера, який завжди відгукується на інновації. Вже 4 роки на нашому Західному демоцентрі «Агроскоп» ми спільно випробовуємо різні підходи, рішення і знаходимо найкращі технології для вирощування культур, які є найприбутковішими для окремого господарства країни», – запевнила пані Ірина під час відкриття заходу.
Директор «Агропродсервісу» Андрій Баран особисто показував гостям демоділянки форуму і виробничі потужності: «Ідея форуму аграрних інновацій полягає в тому, щоб в Україні, на українському чорноземі, на наших полях, у наших селах зібрати найсучасніші передові технології, науку. Наша мета – поділитися з кожним аграрієм досягненням, які ми напрацьовуємо разом із партнерами».
Індивідуальний підхід до аграріїв
«Агроскоп Інтернешнл», як інноваційний партнер сільгоспвиробника, дедалі більше відходить від формату дистриб’ютора та постачальника засобів виробництва і відтепер також надає широкий спектр агрономічних сервісів. До переліку послуг компанії входять розробка та впровадження комплексних технологій по культурах із індивідуальним підходом для кожного клієнта; агрономічне обстеження поля; діагностика рослин; супутниковий моніторинг полів; навчальні програми; агрономічний супровід господарства протягом усього циклу вирощування культур. Такий широкий спектр сервісів, зі слів Олексія Стеценка, Директора з розвитку бізнесу ТОВ «Агроскоп Інтернешнл», став можливим завдяки партнерству з групою Origin Enterprises («Оріджин Ентерпрайзис»).
Пошук оптимальних технологій
На Західному агроцентрі «Агроскоп» були представлені такі польові культури, як озимі зернові, соняшник та кукурудза, соя і горох, а також нішева культура – нут. Аграрії наочно змогли порівняти різні сорти та селекції, а також технології їх вирощування. Зокрема, можна було побачити як комбінації технологій захисту сільськогосподарських культур впливають на органогенез самої рослини і, відповідно, який завдяки цьому формується урожай. На агроцентрі експериментують зі строками сівби, різними формами удобрення – позакореневим мікродобривами й основним удобренням. «Також ми поєднуємо елементи засобів захисту рослин у таких комбінаціях, які зазвичай аграрії ніде не побачать на агроцентрах великих міжнародних компаній. Тому що ми підбираємо рішення від абсолютно різних виробників так, щоб це дало максимальний урожай за незначного здорожчання технології. Тобто урожай має бути економічно обґрунтованим. Ми два роки випробовували технологію без добрив, зі здешевленням насіння і зрозуміли, що в умовах дефіциту вологи, як у Тернопільській області, такий підхід призведе не до заощадження, а до втрати прибутку», – розповів пан Олексій. Під час Форуму у Настасеві керівник відділу технологічного супроводу та продукт-менеджер компанії «Агроскоп» представили оптимальну технологію вирощування озимих пшениці та ріпаку, спрямовану на оптимізацію витрат і досягнення максимальної урожайності.
ІТ-рішення від «Агроскопу»
У співпраці з європейськими партнерами групи «Оріджин Ентерпрайзис» компанія «Агроскоп Інтернешнл» розвиває технологічні можливості вирощування культур, досліджує вплив різноманітних факторів на потенціал рослини та разом із українськими аграріями підвищує врожайність і прибутковість господарств. Із листопада цього року компанія офіційно запускає україномовну версію ІТ-моделі прогнозування урожайності культур за допомогою даних супутника. Камери супутників зчитують поверхню поля у такий спосіб, що визначається динаміка розвитку листкової поверхні рослин. Алгоритм, закладений у програмі, аналізує модель розвитку, місцеві погодні умови, прогнозує в якій точці розвитку мала б бути рослина відповідної культури і порівнює з супутниковим знімком. Порівнюючи різні шари інформації, програма досить точно може спрогнозувати врожайність озимої пшениці, сої, ячменю, ріпаку. Наразі ведеться робота над розробкою алгоритму програми для кукурудзи та соняшнику. Програмне забезпечення уже працює в англомовній версії.
Олексій Стеценко, Директор з розвитку бізнесу ТОВ «Агроскоп Інтернешнл»:
– З цього року ми тестуємо так звані пакетні технологічні рішення на різних культурах. Тож можна буде обрати для себе три види технологій, ми їх назвали платинова, золота і срібна, за якими залежно від різних обсягів витрат можна розраховувати на планову врожайність у конкретному регіоні. Приміром, вартість вирощування озимого ріпаку залежно від технології становитиме близько 700 дол./га для платинової, 550 – для золотої і приблизно 450 дол./га для срібної. Орієнтовна врожайність за таких пакетних рішень для Тернопільської області становитиме 5,5 т/га за платиновим пакетом та 3,5 т/га – за срібним. Пакетна технологія вже апробована на наших агроцентрах у Тернопільській та Дніпропетровській областях і поліпшена для застосування у 5 різних регіонах України залежно від клімату, ґрунтових умов і тих технологій, які є стандартними для цих п’яти регіонів.
Наталія Рязанцева, Директор з маркетингу ТОВ «Агроскоп Інтернешнл»:
– На форумі «Нове Зернятко» компанія «Агроскоп» представила сорти, гібриди, нові сервіси, пробовідбірник і мобільну лабораторію для листкової діагностики. В Україні ми вже маємо шість таких мобільних лабораторій, які обслуговують компетентні фахівці компанії, згодом кожен менеджер компанії матиме портативну лабораторію та зможе провести експрес-діагностику рослин. У найближчих планах нашої компанії – відкриття лабораторії з аналізу ґрунту на базі аграрного університету НУБіП. Отож скоро ми станемо більш вагомим гравцем на ринку сервісів, спрямованих на поліпшення здоров’я ґрунту, на технології живлення рослин, задля прогнозування врожайності й адаптації технології під кожного сільгоспвиробника.
Практично увесь набір озимого ріпаку –10 гібридів у портфоліо компанії «Агроскоп» – базується на фокусних продуктах, які є тільки у нас, у ексклюзиві також три сорти озимої пшениці та два озимого ячменю, два сорти гороху, три сорти сої, та ведеться робота у цьому напрямі з кукурудзи.