Демонстраційні покази комбайнів Massey Ferguson в Україні

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Протягом цьогорічних жнив компанія АМАКО – офіційний дилер корпорації AGCO в Україні – провела низку демонстраційних показів зернозбиральних комбайнів Massey Ferguson регіонами України. Одну з таких демонстрацій відвідав і журнал Agroexpert.

Найбільш переконливим фактором щодо придбання тієї чи іншої машини є не ознайомлення з нею за інформацією у рекламних проспектах, на стенді у виставкових павільйонах чи відшліфована розповідь менеджера, а демонстрація її можливостей у реальних виробничих умовах. А ще краще, коли ця техніка працює на тих полях, для роботи на яких її планується придбати. Тож краще один раз побачити, аніж сто раз почути. Демонстрація можливостей комбайна під час збирання різноманітних культур є найпереконливішим аргументом його ефективної роботи.

Керуючись таким принципом, десант фахівців компанії АМАКО прибув до Жашківського району Черкаської області. Там, на полях ТОВ «Березино», відбувся демонстраційний показ зернозбирального комбайна Massey Ferguson серії Beta 7370. Комбайн відмінно працює у різних умовах, демонструючи високу якість збирання за мінімальних втрат.

Зернозбиральний комбайн MF 7370 Beta – це поєднання новітніх технологій і передових конструктивних особливостей, що забезпечує його універсальність та високу експлуатаційну ефективність.

MF 7370 Beta оснащений двигуном AGCO POWER робочим об’ємом 8,4 л, який розвиває максимальну потужність 360 к.с. Трансмісія Beta являє собою 4-швидкісний гідравлічний вузол, який підтримує потрібну швидкість та забезпечує тягу, необхідну для процесу збирання врожаю.

Від правильного підбору жатки залежить продуктивність комбайна. Універсальна зернова жатка Power Flow завдяки активному ріпаковому столу (рухомій транспортній стрічці перед шнеком) якнайкраще придатна для Beta 7370. З такою жаткою комбайн демонструє високу продуктивність та стабільну роботу на будь-яких культурах.

З шнека жатки скошена маса потрапляє до похилої камери, транспортер якої рівномірно розподіляє хлібну масу всією шириною молотарки та доставляє її до молотильного барабана. Універсальна молотильно-сепараційна конструкція дає змогу легко вимолочувати будь-які культури завдяки надійному, високоінерційному барабану та посиленому підбарабанню. Задля підвищення якості вимолочування передбачено незалежне регулювання передньої і задньої частин підбарабання безпосередньо з кабіни оператора, площа сепарації якого дорівнює 0,99 м². Барабан шириною 1600 мм та діаметром 600 мм із кутом охоплення 120° оснащений баластними брусками, які значно збільшують момент інерції під час обмолочування. Частота обертів молотильного барабана може регулюватися у межах 430 – 1340 об./хв.

Комбайни 7370 Beta мають роторний сепаратор Multicrop Separator із регульованим підбарабанням. Роторний сепаратор має одну унікальну особливість, яка відрізняє його від аналогів – здатність повертати підбарабання у позицію над роторним сепаратором у той момент, коли воно не потрібне (наприклад у сухих умовах збирання). Це підвищує пропускну здатність, знижує витрату палива та сприяє меншому подрібненню соломи, що зменшує засмічення решіт та підвищує чистоту зерна.

Шестиклавішний соломотряс довжиною 4256 мм має чотири каскади. Вертикальні секції рівнів соломотряса виготовлені у вигляді штампованих решіт. Це надає додаткову відкриту поверхню для ефективнішої сепарації зерна. Всі клавіші соломотряса виготовлені у вигляді закритої конструкції, з гарячеоцинкованого металу, для підвищення їх довговічності. Загальна площа сепарації соломотряса становить 9,06 м².

Для того, аби звести до мінімуму рух зерна впоперек зерновловлювача на схилах, струшувальна дошка обладнана високими перегородками. Вентилятор, який регулюється за допомогою електричного блока, нагнітає повітря на високопродуктивне решето, забезпечуючи відмінну якість зерна за будь-яких умов. Необроблений матеріал подається у головний молотильний циліндр для повторного обмолочування.

Зібране комбайнами Beta 7370 зерно не потребує додаткового очищення. Зерно відмінно очищається на решетах, загальна площа яких становить 5,58 м2, а їх жалюзі регулюються автоматично. У задній частині верхнього решета встановлені електронні датчики, завдяки яким оператор контролює втрати зерна за системою очищення. Очищене зерно подається до зернового бункера об’ємом 9000 л. Швидкість вивантаження зерна становить 105 л/с.

Комфортною та високо ергономічною є кабіна Skyline комбайнів Beta 7370 із функцією клімат-контролю та сидінням із пневматичною підвіскою. Відмінний огляд і логічне розташування елементів керування полегшують роботу оператора. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс комп’ютера TechTouch дає змогу миттєво знайти потрібну інформацію.

Під час демонстрації Beta 7370 у ТОВ «Березино» отримали такі показники:

  • урожайність зерна – 58 ц/га;
  • робоча швидкість – 5–6 км/год;
  • годинна продуктивність – 4 га/год;
  • витрата палива – 8,5 л/га;
  • втрати зерна – менше 1,0%.

Демонстраційний тур комбайнів Massey Ferguson 7370 Beta пройшов у низці областей України, а саме: в Одеській, Миколаївській, Черкаській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій та Харківській. За цей час АМАКО показали роботу комбайна на таких культурах, як ячмінь, пшениця й ріпак. Результати випробувань MF 7370 Beta подано в таблиці.

Оновлені дані з демонстрацій

Підприємство Культура, врожайність, т/га Зібрана площа, га Продуктивність, га/год Робоча швидкість, км/год Витрата палива, л/га
Миколаївська обл., СВК «Промінь» Озимий ріпак, 3,5–3,7 9,9 3,2 5,0 8,3
Запорізька обл., ТОВ «Войников і Ко» Озима пшениця, 4,0–4,5 56,2 4,5 6,0 – 7,0 7,5
Одеська обл., ТОВ «Моноліт» Озимий ріпак, 3,5–4,0 51,2 3,3 4,0 – 5,0 9,5
Дніпропетровська обл., ФГ«Скорук» Озима пшениця,  4,0–4,5 10,2 4,4 6,0 – 7,0 7,2
Черкаська обл., ТОВ «Березино» Озима пшениця,  5,5–6,0 16,1 4,0 5,0 – 6,0 8,5
Харківська обл., «Агроінвест Холдинг» Озима пшениця,  4,0–4,5 76,2 4,0 6,0 6,0
Донецька обл., ПрАТ «Екопрод» Озима пшениця (полегла),  5,0–6,0 14,0 3,0 4,0 10,1
Донецька обл., ПрАТ «Екопрод» Озима пшениця,  5,0–6,0 16,3 4,1 6,0 – 7,0 7,4

 

Павло Бірюков, керівник Черкаського сервісного центру:

– Компанія АМАКО протягом усього часу свого існування пропонує українським аграріям кращу техніку в своєму сегменті від провідних світових виробників. Усі машини, які ми пропонуємо на українському ринку, мають відмінні експлуатаційні характеристики та випробувані у реальних польових умовах. Більше того, налагодивши співпрацю з нашою компанією, наші партнери отримують не лише саму машину, а повну підтримку в плані технології її використання та весь комплекс послуг із гарантійного та післягарантійного обслуговування. Наше регіональне представництво має все необхідне обладнання для надання якісного й оперативного сервісу, а також достатньо висококваліфікованих сервісних інженерів. Тож сільгоспвиробники можуть бути впевнені, що придбавши техніку в АМАКО, вони завжди отримають належний сервіс, а в разі потреби оригінальні запасні частини та комплектуючі будуть доставлені вчасно.

Олександр Підлубний, директор ТОВ «Березино»:

Ми господарюємо на площі 1550 га. Вирощуємо зернові та технічні культури, тобто такі, для збирання яких потрібні зернозбиральні комбайни. На жаль, жодного власного комбайна ми не маємо, і для збирання беремо техніку в оренду. На даний час у нас працює чотири комбайни, робота кожного з яких коштує приблизно 750 – 800 грн/га без врахування вартості палива. Тож збирання нам «влітає у копійку». Але це не головне. Відсутність хоча б одного власного комбайна не дає змогу нам у оптимальні строки розпочати збирання, і таким чином спланувати весь комплекс збиральних робіт.

Тож для нас придбання комбайна – нагальне питання, тому ми відразу відгукнулися на пропозицію компанії АМАКО провести демонстрацію сучасного продуктивного комбайна Beta 7370 на наших полях. З агрегатом ознайомився не лише я, але й головні спеціалісти нашої агрономічної та інженерної служб. Одразу зазначу, що комбайн нам сподобався. Ще під час перших налаштувань я відмітив, що втрати зерна як за жаткою, так і загальні мінімальні, а отримане зерно не подрібнене. Втрати зерна відбуваються лише тому, що внаслідок відсутності дощів зерно в колосі дозріває неоднаково, і є надто дрібні зернини. Саме вони й втрачаються. За продуктивністю та витратою палива – результат цілком пристойний. Солома відмінно подрібнюється та рівномірно розподіляється полем. Тож наступний обробіток ґрунту відбуватиметься без проблем.