ІІ Національний День Поля компанії «БІНФІЛД»: про науку й не тільки

0

7 липня компанія «БІНФІЛД», офіційний дистриб’ютор та імпортер добрив компаній ARVI та COMPO Expert, організувала ІІ Національний День Поля під гаслом «Cучасні технології в мінеральному живленні». Захід відвідало понад 200 аграріїв-виробничників із різних областей, партнерами виступили компанії БАСФ, «Лімагрейн» і НПЦ.

Що означають сучасні технології для самої компанії «БІНФІЛД»? Це інноваційні продукти з унікальними технологіями, які дають можливість максимально розкрити потенціали культури і, звичайно, дослідження нових підходів до живлення рослин як основи для побудови якісної та ефективної технології вирощування культур. Ключова роль у цьому відведена R&D центру компанії COMPO Expert на базі СТОВ «Дружба-Нова», площею 31 га, що розташований  у смт Варва. Саме тут на дослідних ділянках випробовується весь асортимент продуктів, пропонованих компанією «БІНФІЛД» на ринку.

Передісторія

COMPO Expert є виробником і постачальником величезного асортименту спеціальних добрив для широкого спектра культур. Цифри говорять самі за себе – 121 зареєстрований бренд, понад 2000 партнерів у 100 країнах світу, розгалужена мережа R&D центрів по всій Європі. «Ринок добрив не може ефективно розвиватися без розуміння того, яким чином їх застосовувати, – говорить Сергій Мунтян, Маркетинг Менеджер COMPO Expert GmbH у країнах СНД. – R&D центр в Україні створений у 2015 р. із метою інтеграції країн СНД у загальну дослідницьку мережу COMPO Expert. Фокус здійснюється на польових культурах – соняшник, кукурудза, соя, озимі пшениця та ріпак, 90% усіх досліджень проводять саме на основі препаратів COMPO Expert. Це обробка насіння, припосівне та передпосівне внесення, фертигація й позакореневі підживлення.

«Ми дуже хотіли систематизувати наші дослідження й отримати репрезентативні дані. Отож у 2012 р. компанія «КЕРНЕЛ» прийняла рішення створити науково-технічний підрозділ. У 2013 р. ми познайомилися з компанією «БІНФІЛД» і власне з цього часу розпочалася наша плідна співпраця», – коментує Аркадій Лунгул, керівник науково-дослідного центру «КЕРНЕЛ». Таким чином, робота центру побудована на взаємодії всіх учасників ринку – виробника, дистриб’ютора і кінцевого споживача.

Генератор технологій

Робота R&D центру COMPO Expert відбувається за такими основними напрямами: передпосівна обробка насіння, припосівне локальне внесення мікрогарнульованих добрив, позакореневі підживлення мікроелементами, біостимуляторами та антистресантами, досліди із застосування добрив у системах фертигації і, звісно, проведення Днів поля та семінарів для наших партнерів. Комплекс досліджень охоплює листкову діагностику, фенологічні спостереження, дослідження структури врожаю, якісні показники. Наприклад, для того, щоб зрозуміти, як коренева система споживає фосфор протягом вегетації, спеціалісти вимірюють температуру ґрунту на глибині 7 см.

Олексій Грабовський, R&D та Маркетинг Менеджер у країнах СНД компанії COMPO Expert GmbH у вигляді презентації розповів про досягнення, плани на майбутнє та подальший розвиток проекту. У 2015–2016 рр. перед центром поставали певні завдання – дослідити ефективність припосівного внесення мікрогранульованих добрив, обробки насіння, застосування інгібітору нітрифікації, позакореневих підживлень добривами, регуляторами росту та антистресантами, використання добрив у фертигації. Локальне внесення мікрогранульованих добрив Ізі Старт ТЕ-Макс збільшило врожай кукурудзи на 9,0 ц/га, сої – на 3,9 ц/га, соняшнику – на 3,4 ц/га. Передпосівна обробка насіння стимулятором росту Басфоліар Келп СЛ забезпечила приріст урожаю озимої пшениці на 6,64 ц/га, кукурудзи – 11,07 ц/га, соняшнику – 2,81 ц/га, сої – 2,90 ц/га, максимальні показники підвищення урожайності при позакореневих підживленнях: озима пшениця – 8,96 ц/га, яра пшениця – 5,20 ц/га, кукурудза – 15,33 ц/га, соняшник – 6,42 ц/га, соя – 7,20 ц/га.

«Цього року ми сформували декілька комплексних дослідних варіантів із внесенням мікрогранульованого добрива, обробки насіння та позакореневих підживлень», – зауважив пан Олексій. Серед завдань основна увага зосереджувалася на дослідженні ефективності використання інгібітору нітрифікації НоваТек Флуїд, застосування антистресанту Басфоліар Авант Натур СЛ у стресових умовах та фертигації на польових культурах, внесення оновленого Ізі Старт ТЕ-Макс+ B.S. із додаванням мікроелементів бору й молібдену, передпосівної обробки насіння стимулятором росту Басфоліар Келп СЛ із вмістом ауксинів. У складі Ізі Старт ТЕ-Макс уже є мікроелементи – залізо, марганець та цинк. Вибір у якості додаткових компонетів бору і молібдену зумовлений тим, що бор запобігає руйнуванню ауксину та впливає на інтенсивність поглинання рослиною фосфору, а молібден підсилює ефект від добрива на бобових культурах. Минулорічні результати досліджень дії НоваТек Флуїд при застосуванні з КАСом переконали фахівців продовжувати свої спостереження – надбавка врожаю на озимій пшениці – 5,1 ц/га, на кукурудзі – 7,5 ц/га. Це можливо завдяки стримуванню інгібітором процесу переходу амонійної форми азоту в нітратну, для того аби зменшити втрати останньої від промивання та міграції профілем і залишити азот у доступній для рослин формі. Таким чином можна підвищити ефективність добрив та досягти збільшення урожайності й рентабельності.

Але жодні цифри не можуть конкурувати за інформативністю з можливістю вийти в поле та на власні очі порівняти різні варіанти результатів. Цьогоріч було закладено 96 дослідних ділянок (без врахування контрольних): озимий ріпак – 18 варіантів, озима пшениця – 22, кукурудза – 16, соняшник – 18, соя – 22. Під кожну культуру було відведено 6 га площі. Кожен із учасників заходу мав можливість на власні очі переконатися в ефективності застосування продуктів компанії COMPO Expert GmbH оглянувши дослідні ділянки R&D центру COMPO Expert.

Окрему увагу варто приділити тому факту, що компанія БІНФІЛД, як організатор заходу, створила ідеальні умови для максимальної концентрації уваги учасників навколо мінерального живлення рослин. Крім огляду дослідних ділянок, ознайомлення із продуктами та результатами їх випробувань в попередньому сезоні, кожен бажаючий мав можливість оглянути, за допомогою технології віртуальної реальності, потужності з виробництва водорозчинних комплексних добрив для позакореневих підживлень та фертигації COMPO Expert Spain, які знаходяться в місті Валь де Ушо в Іспанії.