Система CEMOS з’являється у великих та системних тракторах XERION від CLAAS

0

Самонавчальна система допомоги оператору тепер доступна для тракторів найвищого класу продуктивності

Система CEMOS з’являється у великих та системних тракторах XERION від CLAAS

Допомога для кожного оператора

Вперше представлена на виставці Agritechnica в 2017 році і нагороджена срібною медаллю Комісії з інновацій, система CEMOS для тракторів до цього часу була доступна тільки для стандартних тракторів CLAAS з безступінчастою трансмісією CMATIC. Але заснована на діалозі самонавчальна система допомоги оператору та оптимізації процесів буде також доступна для великих і системних тракторів XERION 4200, 4500, 5000, 12.590 і 12.650, починаючи з 2024 модельного року. Система може бути встановлена на існуючі машини за допомогою сенсорного терміналу CEBIS шляхом оновлення програмного забезпечення.

Система CEMOS з'являється у великих та системних тракторах XERION від CLAAS

CEMOS для тракторів допомагає водієві оптимізувати баластування, тиск в шинах, управління двигуном і коробкою передач, а також налаштування знаряддя, щоб забезпечити максимально ефективне і продуктивне виконання польових робіт на найвищому рівні. Під час роботи, коли такі параметри, як тяговий опір ґрунту, рельєф або коефіцієнт чистого тягового зусилля часто змінюються (особливо під час обробітку ґрунту), CEMOS постійно порівнює зареєстровані фактичні змінні з досяжним оптимумом і пропонує водієві подальші коригування, спрямовані на підвищення ефективності та продуктивності. Крім того, зменшення споживання палива призводить до значного скорочення викидів CO2. Додатковою перевагою є підвищений рівень захисту ґрунту, оскільки регулювання баласту і тиску в шинах у поєднанні з інтегрованим додатком Terranimo® зменшують тиск контакту з ґрунтом, тим самим уникаючи надмірного, неефективного і шкідливого пробуксовування коліс.

Система CEMOS з'являється у великих та системних тракторах XERION від CLAAS

Потенціал оптимізації, підтверджений DLG

Під час випробувань DLG у 2020 році (DLG Test Report 7096) на двох тракторах AXION 870 CMATIC з причіпними культиваторами було виявлено, що система CEMOS для тракторів знизила споживання палива на 16,8% і збільшила продуктивність на 16,3% порівняно з досвідченими водіями з усього світу. Безперервно порівнюючи дані датчиків про фактичну швидкість руху, тягову силу, пробуксовку коліс, споживання палива, частоту обертання двигуна і передавальне число трансмісії, а також інші змінні, CEMOS надає цінну допомогу навіть досвідченим водіям – таким чином, навіть найкращі можуть стати ще кращими. Завдяки цьому процесу безперервної синхронізації даних система може точно визначити і кількісно оцінити оптимальні робочі стани і змінні під час динамічних польових робіт, а потім, використовуючи діалоговий інтерфейс, запропонувати водієві поточні коригування. Це те, що відрізняє CEMOS від інших суто статичних систем без функції самонавчання.

Діалоговий підхід гарантує, що водій бере активну участь у всіх заходах з оптимізації і одночасно безперервно навчається. Таким чином, CEMOS можна також описати як бортову навчальну програму для досвідчених і менш досвідчених водіїв.

Третя сильна сторона CEMOS: захист ґрунту

З літа 2022 року CEMOS для тракторів включає в себе функцію Terranimo® в якості стандарту, що дозволяє в налаштуваннях трактора і знаряддя надавати ще більший пріоритет захисту ґрунту. Terranimo® – це імітаційна модель для розрахунку та візуалізації ризику шкідливого ущільнення, розроблена Бернським університетом прикладних наук (BFH-HAFL) у співпраці з науково-дослідним інститутом Agroscope в Рекенхольці, Орхуським університетом в Данії та Шведським університетом сільськогосподарських наук (SLU). Його алгоритми базуються на десятиліттях спільних знань. Вони об’єднуються з параметрами, збереженими водієм в CEMOS, такими як тип і стан ґрунту, робоча глибина, стан поля (необроблене, неглибоко або глибоко оброблене), знаряддя, тип шин, баласт і т.д., тому при використанні Terranimo® не потрібно вводити ніяких додаткових даних.

Використовуючи цю інформацію та інженерну механіку, згенеровану CEMOS, таку як статичні та динамічні навантаження на вісь, Terranimo® розраховує ризик ущільнення для трьох окремих шарів ґрунту, який потім відображається в терміналі CEBIS. CEMOS використовує цю інформацію для надання водієві подальших рекомендацій щодо баластування та оптимізації тиску в шинах, які підтримують більш дбайливий до ґрунту стиль водіння.