Студентки СНАУ, переможниці аграрного конкурсу відвідали французьку виставку SIMA 2019

0

У кінці лютого благодійний Фонд Бориса Колеснікова організував поїздку до Франції студентів, які перемогли у всеукраїнському конкурсі «Агро 2019». Серед тридцяти переможців конкурсу – учні 18 аграрних вузів України, в тому числі й три студентки Сумського національного аграрного університету: Юлія Мірошниченко, Олена Биховець та Юлія Левицька.

Молодь провела в Парижі чотири дні, наповнені новими знайомствами, досвідом і, звісно, враженнями. Про це повідомляє керівник медіа-центру СНАУ Ксенія Блюмська-Данько.

Основною метою поїздки було відвідування міжнародної виставки SIMA 2019 – найбільшого в світі форуму сільськогосподарського машинобудування й тваринництва, який раз на два роки проходить у Парижі. Цього року SIMA 2019 прийняла 240 тис. відвідувачів із 135 країн і 1800 компаній-учасників із 42 держав. Українські студенти ознайомилися з великою експозицією: технікою спеціального і загального призначення, оснащенням для ветеринарії, молочного та м’ясного скотарства, обладнанням, що використовують для вирощування, збирання й переробки врожаю, передовими технологіями і рішеннями для аграрного сектору. Юні аграрії оглянули нові породи великої рогатої худоби й сорти рослин, а також програмне забезпечення для різних етапів робіт.

На виставці до групи українських студентів приєднався Президент благодійного Фонду Борис Колесніков. Вони обговорили розвиток агропромислового комплексу, поділилися враженнями про новинки та інновації. «Ми привезли в Париж кращих молодих аграріїв України, які прийдуть на зміну визнаним фахівцям. Тут вони побачили, що передове сільське господарство в усьому світі гнучке, експериментальне, фінансово грамотне. Новачки з розумним і творчим підходом – такі, як наші студенти – з легкістю можуть досягти успіху в цій сфері, і це їх вельми надихнуло на нові ідеї, доопрацювання існуючих проектів стартапів і впровадження їх у нашій країні. Фонд запропонував студентам побудувати бізнес та підтримає їх у цьому починанні. Наше завдання – дати шанс і можливість молодим підприємцям заявити про себе й своїх бізнес-кейсах», – зазначив Борис Колесніков.

Студентки СНАУ, переможниці аграрного конкурсу відвідали французьку виставку SIMA 2019

Майбутні фахівці оглянули нові машини й обладнання компаній, що лідирують на світовому ринку: John Deere, CLAAS, New Holland, Case, Amazone, Kuhn, Kverneland, Poettinger. Україну на SIMA 2019 представляли Харківський завод HARP, «Лубнимаш», завод Кобзаренко, Dlight, а також виробник добрив «Українська органіка». Студенти також відвідали експозицію великої рогатої худоби і конкурс тварин.

Студентки СНАУ, переможниці аграрного конкурсу відвідали французьку виставку SIMA 2019

Юні аграрії впевнені, що в майбутньому зможуть застосувати отриманий досвід для розвитку вітчизняного агропрому або створення власного бізнесу.

«Особливість виставки SIMA 2019 полягає в тому, що тут представлені пропозиції для будь-яких видів господарства, незалежно від розміру ферми і методів виробництва. Є обладнання та техніка для обробітку ґрунту, збирання врожаю, зберігання, транспортування, добрива, насіння, засоби захисту рослин. Мій конкурсний проект присвячений переробці соєвих бобів, і я побачила на виставці цікаві технології та обладнання, тож з’явилося багато ідей, над реалізацією яких хотілося б попрацювати хоча б на рівні конкурсних або навчальних проектів», – розповіла Олена Биховець.

Багато студентів уперше побували в Парижі. Тому, крім дводенного відвідування SIMA 2019, Фонд Бориса Колеснікова організував для групи прогулянку столицею Франції та пізнавальну екскурсію з оглядом основних визначних пам’яток. Юні українці побачили Лувр, Ейфелеву вежу, Марсове поле, Собор Паризької Богоматері, Тріумфальну арку; познайомилися зі своїми майбутніми колегами й зробили багато фотографій на згадку.

Нагадаємо, конкурс «Агро» проходив удруге. У першому сезоні брали участь 1500 студентів із 20 аграрних вузів. Тридцять переможців проекту Фонд Бориса Колеснікова нагородив поїздкою на міжнародну сільськогосподарську виставку Fieragricola 2018 у Верону (Італія).