Милованов наголошує на важливості підвищення конкуренції в АПК

0

Українці переплачують за товари та послуги, а низька конкуренція в економіці гальмує розвиток малого бізнесу.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook, пише agroportal.ua.

Відповідно до його слів, згідно з даними останніх проведених досліджень структурних передумов конкуренції в Україні (2016 р.) на ринки зі сприятливою для конкуренції структурою припадало 43,4% загального обсягу реалізації продукції (товарів, робіт і послуг), і майже стільки ж — 43% — на ринки з несприятливою для конкуренції структурою.

«Проблема гостра, хоча суспільство недооцінює масштаб проблеми. Більше того, ситуація погіршується», — наголошує Милованов.

Зокрема, він вбачає проблему на ринку коров’ячого молока, яке селяни реалізують для промислової обробки на регіональному рівні. Це призводить до зменшення поголів’я корів у домогосподарствах.

«Що ми плануємо зробити в першу чергу? Підвищити конкуренцію в 2 рази в 5-ти проблематичних галузях. Це енергетика, АПК, тютюнова галузь, спиртова галузь, ринок мінеральних добрив», — уточнює міністр.

Мілованов зазначає, що вже анонсовані демонополізація та приватизація в спиртовій галузі, змінено керівництво ДП «Укрспирт» і президент подав законопроект про демонополізацію галузі. В тютюновій галузі створили робочу групу з бізнесом та урядом з вирішення проблем галузі.

«В галузі АПК відбуваються найбільші зміни. Продовжується і покращується система фінансової підтримки агросектору, з фокусом на маленькі фермерські господарства. Буде детенізовано ринок землі. За допомогою сателітів починаємо контролювати використання державної землі, боротись з самозахватом, та несплатою податків», — підсумовує він.