Стабільність, надійність, інтелектуальні рішення – це все КОНКОРД

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

На Дні поля, які DLG (Німецьке аграрне товариство) вперше проводило в Україні, найбільшою та найцікавішою була експозиція компанії КОНКОРД – одного з найпотужніших дилерів сільськогосподарської техніки та обладнання на вітчизняному ринку.

Масштабні демонстраційні покази відбулися з 21 по 23 червня 2017 року на полях УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого у селищі Дослідницьке Васильківського району Київської області. Протягом трьох днів усі зацікавлені відвідувачі Дня поля мали нагоду на власні очі побачити у роботі та оцінити чотирнадцять одиниць техніки, яку презентував КОНКОРД, а це машини для обробітку ґрунту, сівби, внесення добрив та хімічного догляду за посівами, а також трактори, зернозбиральні комбайни і повний спектр агрегатів так званої зеленої лінійки.

Компанія КОНКОРД уже 25 років активно впроваджує у вітчизняне сільськогосподарське виробництво високопродуктивну техніку та технології. На сьогоднішній день це краща в своєму класі техніка від провідних світових виробників, яка визнана аграріями багатьох країн. Це зернозбиральні комбайни, трактори, телескопічні навантажувачі та повна лінійка кормозаготівельної техніки CLAAS, ґрунтообробні та посівні агрегати, а також обприскувачі та машини для внесення добрив Amazone, весь спектр ґрунтообробної техніки, зернові сівалки та обприскувачі Lemken, ґрунтообробна техніка та мульчувачі Bednar, самохідні обприскувачі та бурякозбиральні комбайни Agrifac, а також транспортні системи Fliegl. Тож, звернувшись до КОНКОРДу, аграрії отримають кращу техніку для виконання будь-яких технологічних операцій у рослинництві.

Гості Дня поля були у захваті від найпотужнішого збирального комбайна нового покоління LEXION 770 на напівгусеничному ходу з двигуном потужністю 524 к.с., жаткою шириною до 12 м та зерновим бункером об’ємом 12 500 л. На комбайні встановлена система Cemos Automatic, за допомогою якої в автоматичному режимі вимірюється продуктивність агрегату та миттєво, відповідно до виробничих умов, виконуються налаштування системи обмолочування, сепарації й очищення зерна. За бажанням замовників компанія КОНКОРД може обладнати комбайни різними жатками та приставками для збирання ріпаку, кукурудзи, соняшнику, насіння трав й інших культур.

Під час проведення Дня поля гостям поряд з іншими тракторами показали у роботі найпотужніший серед сімейства CLAAS енергонасичений колісний трактор XERION 5000, що розвиває максимальну потужність – 524 к.с. У ньому гармонійно поєднані міцна несуча рама, потужний і водночас економічний двигун та безступінчаста коробка передач. Усе це разом створює велике тягове зусилля, що дає змогу трактору працювати на важких енергоємних операціях із обробітку ґрунту, сівби тощо. Усі присутні були здивовані тим, з якою легкістю XERION 5000 агрегатував 4-метровий глибокорозпушувач Bednar на глибині обробітку 55 см за робочої швидкості близько 9 км/год.

Привертав увагу й зовні елегантний, компактний, із великою тяговою потужністю трактор AXION 950, який поєднує в собі довгу колісну базу, безступінчасту коробку передач та продуктивну гідравлічну систему. На тракторі встановлено 6-циліндровий дизельний двигун FPT Cursor-9 робочим об’ємом 8,7 л, який за частоти колінчастого вала 2150 об./хв розвиває номінальну потужність 405 к.с. Трактор оснащено гідросистемою Loadsensing з насосом продуктивністю 220 л/хв, та яка має 6 пар гідровиводів для задньої навіски та два для передньої.

Компанія КОНКОРД має власне господарство, на полях якого випробовують та демонструють у роботі техніку, яку компанія постачає в Україну. Переконливим доказом ефективності імпортних машин є урожайність культур, які тут вирощували. Зокрема, вдалося отримати 121 ц/га зерна кукурудзи, 41 ц/га соняшнику, 78 ц/га озимої пшениці та 70 ц/га ярої пшениці.

Стратегічним напрямом діяльності компанії КОНКОРД є налагодження та зміцнення взаємовигідних тривалих партнерських стосунків із клієнтами. Такі відносини неможливі без високоякісного клієнтоорієнтованого технічного сервісу та післяпродажевої підтримки, постачання оригінальних запасних частин, проведення міжсезонного профілактичного діагностування та ремонту техніки, а також навчання механізаторів і підвищення кваліфікації інженерів. Тому для КОНКОРДу сервіс техніки – передусім.

Фахівці компанії КОНКОРД добре розуміють, що мати новітню техніку – це лише половина успіху. Важливим є її якомога раціональніше використання. Для аграріїв, які прагнуть бути успішними, КОНКОРД має цілу низку ефективних рішень, основу яких складають системи керованого землеробства.

Одним із вдосконалень є розроблена компанією CLAAS система CROP SENSOR, яка являє собою інструмент для точного визначення оптимальних доз мінеральних добрив або регуляторів росту рослин. Датчики для точного оптичного вимірювання встановлені на кронштейнах попереду трактора. Завдяки аналізу кожної окремої рослини забезпечується висока точність результатів. Після цього у режимі реального часу розраховується та вноситься відповідна кількість добрив.

Ефективною є електронна система CEBIS, призначена для інформування, керування та контролю. Вона вирізняється зрозумілою й логічною структурою меню. Для контролю поточних процесів і стану достатньо одного погляду на дисплей – вся найважливіша інформація про рух та режими роботи виведена на екран. Попередження супроводжуються акустичним сигналом, а також оптичним символом із відповідним текстом. Базові налаштування машини в режимі роботи виконуються за допомогою поворотного перемикача CEBIS. Навігація у меню та зміна значень – за допомогою датчика CEBIS або кнопки швидкого доступу HOTKEY відповідно.

Корисною й ефективною є система TELEMATICS від CLAAS, яка дає змогу контролювати всю наявну у полі техніку, забезпечуючи тим самим максимально ефективне її використання за мінімальних простоїв. Ця ультрасучасна система обміну даними здатна керувати роботою техніки, а також контролювати її технічний стан і налаштування без затрат часу на переїзди між окремими полями господарства. За допомогою цієї системи співробітники агрофірми чи холдингу можуть завжди контролювати роботу техніки та проводити облік інформації.

Система TELEMATICS – це унікальні, відкриті й доступні інтернет-рішення, які поєднують функції машини, логістику та агрономічні дані. Система слугує інструментом для обміну даними між керівництвом і спеціалістами господарства для прийняття оперативних рішень. Завдяки системі TELEMATICS керівнику немає потреби розписувати на папері розпорядження чи збирати спеціалістів на засідання. Відтепер уся інформація збирається в одному місці, завдяки чому менеджери мають змогу визначати пріоритети, слідкувати за виконанням доручень і корегувати роботу.