Сorteva виділила понад 1 млн грн на розвиток жіночого фермерства в Україні в рамках TalentA-2023

0

Компанія профінансує чотири проєкти, орієнтованих на зростання власного бізнесу та соціальну підтримку громад 

Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосила  переможниць конкурсу проєктів розвитку фермерства в рамках освітньо-грантової програми TalentA-2023. Corteva надала чотири гранти на загальну суму понад 1 млн грн на розвиток власного бізнесу та соціальну допомогу громадам під час повномасштабної війни в Волинській, Чернігівській та Дніпропетровській областях.

TalentA – це міжнародна освітньо-грантова програма, яку Corteva Agriscience в Україні реалізує вже четвертий рік поспіль заради покращення продовольчої безпеки суспільства через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для фермерок. Постійним інституційним партнером програми є Міністерство аграрної політики та продовольства.

«Незважаючи на скрутні часи, ми продовжуємо говорити про розвиток сільського господарства в Україні. Наші фермери та фермерки продовжують працювати на землі та забезпечувати продовольчу безпеку регіону та світу. Ми прагнемо досягати їх в партнерстві з великим відповідальним бізнесом, таким як Corteva Agriscience, і переконані, що такі проєкти, як освітньо-грантова Програма TalentA, ініційована компанією Corteva для українських жінок-фермерок із сільської місцевості, мають надзвичайний вплив на розвиток громад та підтримку жінок. Вже вчетверте міністерство підтримує програму і ми з радістю спостерігаємо, як проєкти, які розпочиналися в межах TalentA, активно розвиваються, а щороку з`являються нові, навколо програми збирається спільнота фермерок, які підтримують одна одну і працюють разом заради Перемоги!», – сказав Ігор Виштак, директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України, під час церемонії нагородження переможниць програми TalentA-2023.  

Цьогоріч в програмі взяли участь 134 учасниці, що є абсолютним рекордом за роки існування програми. Після навчального блоку, фіналістки за допомогою менторів розробили проєкти, спрямовані на розвиток власного бізнесу та підтримку громад. Експертна рада розглянула та оцінила запропоновані ідеї та за результатами оцінювання обрала чотирьох учасниць, які отримали гранти від Corteva Agriscience:

Ірина Бандура, Волинь проєкт «Перепелятко-Бандурятко: від яйця до м’яса». На фермі з вирощування перепілок буде створено виробництво охолодженого перепелиного м’яса, що дозволить збільшити річний прибуток підприємства, а також допоможе покращувати раціон харчування хворих Волинського обласного шпиталю ветеранів війни завдяки щомісячній передачі для пацієнтів частини виробленої продукції.

Ірина Данильченко, Чернігівщина — проєкт «Поросятко в кожен хлів». На початку повномасштабного вторгнення в район, де розташовано підприємство Ірини, не було змоги доставляти корми і ветеринарні препарати. Тварини голодували та хворіли, а після деокупації потребували тривалої реабілітації. Завдяки гранту на свинофермі буде реалізований проєкт реконструкції та покращення умов свинарника-маточника, збільшення кількості свиноматок та заохочення до свинарства в регіоні 50 родин громади, які отримають безкоштовних поросят.

Євгенія Молчанова, Дніпропетровщина проєкт «Підвищення безпеки та ефективності виробництва харчових продуктів». У вересні минулого року на територію ферми впала збита ракета, яка пошкодила інфраструктуру ферми, та через неї загинуло десять тварин. Але ферма продовжує розвиватися — сироваріння, зелений та гастротуризм, сеанси реабілітації з використанням методів зоотерапії, іпотерапії та інших альтернативних методів відновлення для вразливих категорій населення. За рахунок гранту в цеху сироваріння буде встановлено нове обладнання, що зробить продукцію цеху більш безпечною та дозволить збільшити виробництво сиру, а також будуть створені робочі місця та організоване навчання інших фермерів в прифронтових областях започаткуванню та веденню зеленого туризму.

Аліна Скрипник, Дніпропетровщина проєкт «Переробка насіння соняшника на ядро для виробництва олії». Компанія, яка займається вирощуванням зернових та олійних культур, реалізуватиме проєкт з перероблення насіння соняшника для виробництва олії. Коштом гранту підприємиця створить робочі місця, надасть доступ жителям громади до якісного і корисного продукту локального виробництва, а родини з вразливих категорій матимуть змогу отримувати олію безкоштовно.

Анна Бабіч, координаторка програми TalentA в Україні, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience у Центральній та Східній Європі: «Компанія Corteva Agriscience вже вдруге у період повномасштабного вторгнення підтримує українських фермерок через програму TalentA. Ми не перестаємо захоплюватися тим, як вони продовжують працювати, навчатися, прагнути розвиватися попри всі складнощі, небезпеку і негаразди, які їм випадають. Для нас честь допомагати їм розкрити свій потенціал, підтримувати їх, давати можливість навчитися нових знань, сучасних аграрних практик. Їх успіхи – це підтримка громад, економіки країни, продовольчої безпеки регіону. І, звісно, шлях до наближення Перемоги».