Agro&Food Security Forum 2023 – фокус на логістику та збільшення експорту

0

Agro&Food Security Forum 2023, який відбувся 10-11 жовтня 2023 року у Варшаві, зібрав близько 300 учасників з 26 країн світу. Аграрії, трейдери, переробники, юристи та представники логістичних компаній шукали нові бізнес-можливості. Подія була організована Асоціацією бобових України (СВСБУ) та Польсько-Українською Господарчою Палатою.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства  Тарас Висоцький зазначив, що продовольча безпека є надважливою та додав: “Експорт агропродукції з України триває, але недостатньо. Вважаємо що досвід конференції Agro&Food Security Forum 2023 дасть змогу збільшити експорт та здешевити логістику”.

Український агросектор буде працювати попри війну та інші складнощі. “Фермери будуть вирощувати зернові, олійні та бобові, щоб годувати світ. Виробники обиратимуть сільгоспкультури, які простіше та дешевше експортувати з точки зору логістики, зокрема олійні та бобові”, – вважає  Антоніна Скляренко, очільниця СВСБУ.

Хусейн Арслан,  очільник групи компаній AGT Foods Ingredients зазначив, що в майбутньому світові технології будуть спрямовані на культивацію рослин з високим вмістом білку.

За словами аналітиків, світ вступив в період низьких цін на зернові, що підтримується низкою факторів: політичними рішеннями ЄС, економічними подіями в Китаї, страйками агровиробників у різних країнах. На цьому тлі чинник кліматичних змін недооцінюється аграрними ринками.

“Вересень 2023 року став найгарячішим місяцем на всій планеті. Але ринки занадто розслаблені, вони спостерігають за цінами та ігнорують фактори клімату та погоди. Зростання аграрного виробництва драматично сповільнюється”, – застеріг Джонатан Грейндж, партнер Sunstone Brokers SA.

Світ зацікавлений у поставках агропродукції з України, проте політика стає на заваді сталих логістичних та господарських зв’язків.

Президент Асоціації “Польська соя” Крістіан Амброзяк розповів: “ Соя – це четверта рослина, яка харчує світ. Ми імпортуємо цю олійну з України, де вона високої якості. Польща має велику потребу у сої, якщо йдеться про переробку. Обсяг ринку споживання сої в Польщі складає 0,5-0,8 млн т, а посівні площі – 44 тис. га. Цього року місцеві аграрії зберуть приблизно 120-150 тис. т культури. Польща зацікавлена в поставках сої з України”.

Водночас експерти польського ринку відзначають, що Польща не може забезпечити збут  української сої через складну логістику та великі черги на переходах, повʼязані з  дозвільними документами.

Партнер A.G.A Ірина Мороз розповіла про проблеми міжнародної торгівлі, з якими стикаються українські експортери. Основними причинами торгових спорів за останні півтора роки стали претензії до якості зерна, відмова покупців від оплати та  нестабільна робота зернового коридору. Експерти A.G.A ексклюзивно для учасників форуму провели семінар “Виконання контрактів через нові логістичні маршрути”, де

допомогли експортерам розібратися в юридичних складностях нової логістичної реальності.

Бізнес-поїздка до портів Гдиня та Гданськ, а також спілкування з представниками портів Клайпеди та Копера, PKP Cargo, дводенний нетворкінг та  можливість укласти контракти напряму – стали невід’ємною частиною майданчика Agro&Food Security Forum.

Захід підтримали:

Золотий спонсор: Arab India Spices

Срібний спонсор: Unia Araj

Юридичний спонсор: AGA

Спонсори: EUNOMIA,  Ascet Shipping,  Indrayani OverseasAtria Brokers,  RORA Group, Syngenta, Sunstone Brokers, Bashan Pulses Tukiye