Уряд розпочав створення Національної економічної стратегії-2030

0

7 вересня відбулося  установче засідання робочої групи з розробки Національної економічної стратегії-2030, ініційованою президентом та прем’єр-міністром України. Згідно з дорученням голови Уряду, Центр економічного відновлення є платформою та координатором з  її розробки. 

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

“Україні невідкладно треба відійти від моделі розвитку, у якій конкурентні переваги зумовлені переважно використанням природних ресурсів та дешевої робочої сили. Натомість  ми маємо побудувати інноваційну модель, пріоритетами якої є розвиток виробництва та торгівлі продукцією з вищою доданою вартістю, високий технологічний рівень виробництва, кваліфікована високооплачувана робоча сила, економія енергії та інших видів природних ресурсів і новаторський стиль управління. Саме на такий шлях розвитку й має бути направлена наша стратегія”, – заявив Ігор Петрашко.

Офіційному старту передувала відповідна робота експертних організацій, наукових установ і урядових інституцій, додав він. Сама робота над Стратегією розпочнеться з визначення конкретних економічних показників, яких потрібно буде досягти країні.

Національна економічна стратегія – це головні вектори, за якими буде розвиватися Україна: стимули для промисловості, стимули для агросектору, стимули для видобування, транспортні коридори, стимули для IT та R&D, стимули для інфраструктури та внутрішніх перевезень, стимули для енергетичного сектору.

Закладені у стратегії ініціативи будуть виділені в державні цільові програми й почнуть реалізовуватися вже з 2021 року, повідомили в МЕРТ.

Акселераторами переходу до інноваційної моделі мають стати:

  • Зміни у підходах до державного управління. Необхідно забезпечити чіткий розподіл відповідальності, усунути дублювання повноважень, викорінити корупцію, забезпечити верховенство права.
  • Зміни у якості економічного зростання. Без економічного зростання неможливо подолати бідність та забезпечити підвищення рівня життя широких верств населення. Необхідними є зміни саме у якості економічного зростання – воно має стати інноваційним, інклюзивним та стійким.
  • Зміни у політиці зайнятості – зайнятість із гідною оплатою праці скорочує як абсолютну, так і відносну бідність, зменшуючи завдяки цьому нерівність.
  • Зміни у сферах охорони здоров’я і освіти. Освітні процеси сьогодні мають враховувати тенденції майбутнього. Мають оновлюватися освітні стандарти, освітній процес повинен будуватися на основі інклюзивності та цифровізації, формуватися та розвиватись освітньо-наукові кластери.

“Економічне благополуччя країни напряму залежить від сфери охорони здоров’я. Пандемія коронавірусу показала, що необхідно вкладати ресурси як у побудову сильної системи охорони здоров’я та забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, так і налагодження власного виробництва критично необхідної продукції”, – зауважив Міністр.

Аби успішно розробити Стратегію, на платформі Центру економічного відновлення  буде створене 20 робочих груп із залученням фахівців Уряду, Міністерств, аналітичних центрів, інститутів, міжнародних організацій, бізнесу та бізнес-асоціацій.