Складова успішного агробізнесу – надійна техніка Horsch

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Без якісної, надійної та продуктивної техніки неможливо відповідно до агротехнічних вимог вчасно виконувати всі польові роботи.

Багаторічний досвід експлуатації техніки Horsch на ланах України переконливо свідчить, що машини цього виробника заслуговують на увагу та отримують позитивні відгуки користувачів, що є головним підтвердженням їхньої високої якості, надійності та ефективності. У цьому вдалося вчергове переконатися, відвідавши ТОВ «Беєве» Липоводолинського району Сумської області.

Господарство було вибране не випадково, адже у ньому вже понад сім років використовують ґрунтообробну та посівну техніку Horsch. Про діяльність підприємства нам розповів його директор Іван Сало – дотепний співрозмовник, знаний фахівець та керівник господарства з понад 35-річним стажем.

У обробітку ми маємо близько 5000 га земельних угідь, – говорить Іван Іванович, – а головною спеціалізацією господарства є виробництво зерна. У структурі посівних площ переважає кукурудза на зерно, соя, соняшник, озима пшениця, ярі зернові та кормові культури, адже маємо 1500 голів ВРХ, з яких дійне стадо налічує близько 400 корів.

– Ми добре розуміємо, аби досягти високої ефективності у рослинництві, необхідно якісно та в стислі строки виконувати всі агротехнічні операції, – веде далі розмову директор господарства. – Але, якою б ретельною не була організація польових робіт, цього замало. Для якісного виконання робіт потрібна насамперед надійна та продуктивна техніка.

Зокрема, у минулому році нам знадобився широкозахватний ґрунтообробний дисковий агрегат. Тривалий час розмірковували, яку машину ліпше придбати. Вивчали пропозиції, що надходили від дилерів та виробників техніки, аналізували різні варіанти, і зрештою, придбали ґрунтообробний агрегат вітчизняного виробництва, який приваблював ціною. Але надійність його роботи виявилася вкрай незадовільною, тож пошуки потрібної машини продовжилися.

І тут ми вчергове згадали за компанію Horsch. Техніку цього виробника ми використовуємо з 2010 року. Саме тоді придбали культиватор Tiger 5MT, який успішно та надійно працює і по цей час. За майже 8 років він напрацював близько 40 тис. га, а його надійність і дотепер викликає захоплення. Є у нас і посівний агрегат Focus 6 TD у повній комплектації, який може висівати будь-які культури рядковим, смуговим та широкорядним способами із шириною міжрядь відповідно 15, 30 та 70 см. У господарстві також працює просапна сівалка Maestro 12 SW. Переконавшись у надійності та якості роботи всієї цієї техніки Horsch, ми обрали дискову борону Joker 8RT. А вже про те, як працює ця машина, краще за мене розповість наш головний агроном Олексій Олещенко, який має великий досвід у цій справі, відвідавши безліч країн, і впроваджує світові технології, адаптовані під регіональні умови, – завершив розмову директор господарства.

Компактну дискову борону Joker 8RT ми застосовуємо у технологіях традиційного та мінімального обробітків ґрунту, – говорить головний агроном Олексій Олещенко. – Борона добре себе показала під час першого обробітку післяжнивних решток та для стимуляції проростання падалиці, а також на передпосівному обробітку. За час перебування у нашому господарстві цей агрегат напрацював приблизно 3000 га. Середня змінна продуктивність становить близько 70 – 80 га за витрати палива від 3 до 6 л/га, яка залежить, головним чином, від глибини обробітку та довжини гонів.

Joker 8RT ефективно працює на великій швидкості, а отже, досягає високої продуктивності за відносно невисокої потреби в тяговому зусиллі. На один метр ширини захвату потрібно близько 30 к. с. Завдяки агресивним зубчастим вирізним дискам і відносно великій власній вазі якість обробітку ґрунту боронами Joker 8RT завжди залишається високою.

На нашу думку, – продовжує Олексій Миколайович, – є декілька конструктивних особливостей, які вдало втілені у бороні Joker 8RT. Зокрема, на одному кронштейні кріпляться два диски, що сприяє кращій прохідності. Широкі гумові амортизатори, які не потребують технічного догляду, дають змогу під час роботи витримувати постійний кут атаки – 17°, добре копіювати поверхню поля і захищати диски від можливих пошкоджень. Маточини кріплення дисків не потребують змащування, відтак зменшуються затрати часу на обслуговування.

Завдяки агресивним вирізним дискам діаметром 520 мм і товщиною 6 мм та достатній власній вазі машини робочі органи легко проникають у ґрунт та працюють на встановленій глибині. Алюмінієві кліпси, які встановлюють на штоках циліндрів, дають змогу зручно та швидко регулювати глибину обробітку. Зазвичай ми працюємо у діапазоні робочої глибини 7 – 10 см. Крайні диски особливої форми з кожного боку агрегату запобігають утворенню звальних гребенів та розвальних борозен на суміжних проходах машини.

Для підсівання трав та сидератів ми замовили дискову борону Joker 8RT із висівною системою MiniDrill, до складу якої входить бункер об’ємом 400 л та висівний апарат Pronto. Насіння дозується безпосередньо у розподілювальну систему. Для рівномірного розподілення насіння всією шириною захвату пневмосистема машин має 12 виводів.

Також наша борона Joker 8RT укомплектована ножовим котком-подрібнювачем діаметром 280 мм, що складається з декількох секцій, і який встановлюють на всій робочій ширині захвату. Шість різальних ножів направлені під невеликим кутом до осі котка. Це дає змогу зберегти незмінно високу якість подрібнення у важких умовах. Коток-подрібнювач особливо ефективно себе продемонстрував на полях після збирання соняшнику.