Що чекає на горіхову галузь у цьому році?

0

Наслідками коронавірусу для горіхової галузі можуть бути складнощі в транспоруванні українських горіхів на експорт.

Таку думку в коментарі для AgroPortal.ua висловив президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно.

Відповідно до його слів, урожай горіхів буде приблизно таким, як і в минулому році: 105-112 тис. тонн.

У 2020 році українські садівники посадили горіх на площі до 300 га (140 га – фундук, решта – волоський горіх).

«Насаджень буде менше, ніж у 2019 році в зв’язку зі змінами в програмі компенсацій та через проблеми з доставкою саджанців волоського горіха з Франції й Молдавії, фундука – з Італії», – зазначив пан Володимир.

Він розповів, що садівники працюватимуть переважно з українськими розплідниками, хоча й тут можуть бути проблеми з логістикою.

«З огляду на пандемію буде обмежений ринок китайського горіха в Європі. Тому ми відправимо приблизно 80 тис. тонн грецького горіха за кордон. Нагадаю, Україна в минулому році експортувала понад 100 тис. тонн горіха в шкаралупі – це рекорд останніх років», – сказав Пахно.

Експерт наголосив, що вже кілька років поспіль надходження валюти від експорту горіхів складають понад половину всіх валютних коштів, які поступають від продажу всієї продукції садівництва країни. За 2019 рік горіхів реалізовано на загальну суму в $138,6 млн, що становить 53,3% від реалізації всієї плодово-ягідної продукції України ($206,2 млн).

Також Володимир Пахно сказав, що закупівельні ціни внаселення в Україні можуть змінюватися. Він навів приклад Європи, де минулого року ціни були мінімальними через додаткові обсяги з Чилі і США.

За прогнозами директора горіхової асоціації, у цьому році оптова вартість українського горіха буде такою: $0,8-$1,1/кг – в Україні і $1,8-$2.4/кг – в Європі, ядро – 120 грн/кг і $6-$8/кг відповідно.