Передумов для обмеження експорту кукурудзи немає

0

Передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2019/2020 МР  та підписання відповідного додатку до Меморандуму між Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України та бізнес-асоціаціями про узгодження позицій на ринку зерна на 2019/2020 маркетинговий рік немає.

Про це повідомляє Українська зернова асоціація.

В УЗА переконані, що жодних передумов для дефіциту кукурудзи на внутрішньому ринку немає, тому визначення граничного обсягу експорту цієї культури є недоцільним. Минулого року Україна отримала рекордний врожай кукурудзи – 35,2 млн. т, а в цьому році, врожай кукурудзи може сягнути нового рекорду, зазначають в асоціації.

Нині експорт кукурудзи складає близько 26 млн. тонн. Темпи експорту скорочуються, що свідчить про відсутність особливого інтересу експортерів до цієї культури. На ринку склалася така ситуація, що українська кукурудза дорожча за її конкурентів з Аргентини та Сполучених Штатів майже на $25-30 на тонні. Тому вже найближчим часом очікується подальший спад темпів експорту кукурудзи.

Тож УЗА не бачить передумов для розмов про дефіцит кукурудзи на внутрішньому ринку.

“Навпаки, нам треба встигнути продати наші залишки поки міжнародні ціни на досить пристойному рівні, тому що ціни на врожай наступного року значно нижчі, та й зберігати кукурудзу значно важче та дорожче ніж інші зернові культури” – наголошують в асоціації.

Для України додаткові валютні надходження від реалізації кукурудзи дадуть додаткові можливості тримати «монетарну оборону» у такий кризовий час як зараз, пояснюють в УЗА.