Від чого залежатиме ціна на кортоплю?

0

Система збуту, яка була відпрацьована десятиріччями й дозволяла українським виробникам овочів заробляти, сьогодні майже не працює.

Про це пише agronews.ua з посиланням на дані аналітичного департаменту гуртового ринку “Шувар”.

«В Україні історично склалось, що ринки виконують дуже важливу роль у продажу вітчизняних овочів та фруктів. В Україні тільки офіційно зареєстровано десятки тисяч фермерів дрібного та середнього формату, усі вони співпрацюють із продуктовими ринками або напряму, або через трейдерів. Система, яка була відпрацьована десятиріччями і яка дозволяла заробляти цілому прошарку представників аграрного бізнесу, сьогодні майже не працює. Наслідки всі відчули дуже швидко – ціни на ранні овочі вже не покривають вартості їх вирощування та збирання. Те саме очікує й виробників ягід», – зазначив директор найбільшого в Західному регіоні України регіонального аграрного центру «Шувар» Іван Федишин.

Якщо сільське населення знову отримає погані врожаї, а перепони з імпортом будуть мати місце як і сьогодні, ціни на картоплю у сезоні-2020/21 можуть перевищити показники теперішнього. У випадку, коли обсяги виробництва якісної картоплі в господарствах населення збільшаться – відповідно, отримаємо й нижчі ціни протягом усього сезону.

Після Великодніх свят ціни на ранні овочі в українських господарствах обвалились у 2,5-4 рази.  Деякі фермери Закарпаття та Херсонщини у зв’язку із відсутністю покупців вже зупинили збирання врожаю. Ті господарства, які продовжують збирати овочі, кажуть, що кількість покупців з кожним днем зменшується.

Враховуючи мізерну частку професійного виробництва в сегменті картоплі, на сьогоднішній день ймовірність задовольнити українських споживачів вітчизняною продукцією протягом нового сезону дуже мала.

На найбільшому гуртовому ринку України “Шувар” ціна на картоплю (молоду) вітчизняного виробництва нині становить 35-38 грн/кг, картопля стандарт – 10 грн/кг, насіннєва – 7-9 грн/кг.

У зв’язку із критичною ціновою ситуацією в українських господарствах директори гуртових ринків України звернулися до Уряду із проханням переглянути рішення про закриття продуктових торгових майданчиків.