Аграрний комітет ради підтримав законопроєкт про фонд кредитування й аграрний реєстр

0

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав у першому читанні проєкт Закону України «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві» (№3205).

Про це повідомляє АПК-Інформ.

«Проєктом закону визначаються особливості утворення та діяльності фонду з метою підтримки малих та середніх суб’єктів підприємництва, включаючи фермерські господарства, шляхом часткового гарантування виконання зобов«язань таких суб’єктів перед фінансовими установами за кредитними договорами та створення умов для стабільного функціонування ринку землі в Україні», — зазначається в повідомленні.

Документ визначає особливості утворення та діяльності фонду, встановлює порядок визначення критеріїв щодо суб’єктів підприємництва та фінансових установ, зобов’язання за кредитними договорами між якими можуть гарантуватися фондом.

Уточнюється, що діяльність Фонду буде спрямована на підтримку малих та середніх суб’єктів підприємництва, які здійснюють первинне виробництво сільськогосподарської продукції, шляхом гарантування виконання зобов’язань таких суб’єктів за кредитними договорами».

Також комітет підтримав рішення про включення до порядку денного проєкту закону про внесення змін до закону «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції реєстраційний №3295.

«Державний Аграрний Реєстр — це безкоштовна інформаційна система, яка містить актуальну інформацію про агровиробника та спрощує комунікацію з державними органами влади. Через цей електронний майданчик агровиробник може легко, швидко та зручно користуватися державними послугами та сервісами онлайн», — пояснюють в аналітично-інформаційному порталі.

Включно до 29 квітня триває відбір та залучення об’єднаних територіальних громад  до процесу реєстрації аграріїв у ДАР на їх території. У рамках другої фази пілоту відібраним ОТГ буде надано інформаційні матеріали та проведено тренінги щодо користування реєстром, а також буде забезпечено щоденну підтримку протягом чотирьох тижнів періоду впровадження пілоту.