Проривом для АПК після кризи може стати марихуана

0

Вирощування марихуани може стати проривом для агропромислового комплексу України після кризи.

Про це на своїй сторінці у  Facebook написав президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса, інформує agroportal.ua.

Динаміка останніх років свідчить, що все більше країн узаконили медичне, а в деяких випадках і рекреаційне використання марихуани, зазначив він.

«Наприклад, у Канаді марихуана була повністю легалізована на федеральному рівні у 2018 році. Кілька інших країн, таких як Німеччина і Мексика, декриміналізували використання й зберігання невеликих кількостей марихуани. У значній кількості штатів США марихуана була хоча б частково легалізована», — нагадав Ліссітса.

Експерт наголосив на тому, що медичну марихуану використовують для лікування нудоти й блювоти в пацієнтів, які проходять хіміотерапію, для підвищення апетиту в пацієнтів зі СНІДом, для лікування хронічного болю, неврологічних проблем, поліпшення сну, тощо.

«Дослідження показують, що до 2024 року світовий ринок медичної марихуани може коштувати $55 млрд. У доповіді Global Market Insights відзначається, що щорічні темпи зростання ринку перевищують 30%. Генеральний директор Tilray (TLRY) заявив, що світовий ринок марихуани може коштувати $150 млрд/рік в даний час, але ця оцінка включає в себе значну частку незаконної торгівлі марихуаною», — зазначив президент УКАБ.

Він написав, що відповідно до прогнозів Канадського імперського комерційного банку (CIBC), у 2020 році ринок канадської марихуани в країні складе $6,5 млрд.

«Агросектор може при легалізації вирощування марихуани в Україні, заробити мільярди доларів прибутків на експорті та залучити численних інвесторів. Та чи зможе наша країна показати приклад нестандартного мислення серед країн колишнього Радянського Союзу та зробити цей прорив? Це залежить виключно від керівництва держави!» — резюмував Алекс Ліссітса.