Проєкт щодо підвищення кваліфікації співробітників об’єднаних територіальних громад

0

17 грудня 2019 року на базі «Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти» представники дев’яти українських університетів та коледжів обговорювали Проєкт навчального плану щодо підвищення кваліфікації співробітників об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Про це повідомляють в офісі Німецько-українського агрополітичного діалогу.

Експерт проєкту АПД Райнер Лангош представив німецький досвід щодо розробки ефективних навчальних планів для сталої освіти в цій галузі.

Реформа регіонального управління призводить до децентралізації завдань та структур регіонального розвитку. Кваліфікацію співробітників ОТГ необхідно якнайшвидше адаптувати під нові виклики.

Проєкт навчального плану складається з 10 модулів (по два навчальних дні на кожен) та формує програму, яка розрахована на два роки. З методичної точки зору навчальна програма фокусується на великій кількості прикладних моментів, які мають практичну складову. Учасники круглого столу підтримали ідею про необхідність створення відповідного курсу та внесли важливі пропозиції щодо його подальшої розробки. Безпосередня підготовка курсу повинна стартувати на початку лютого 2020 року.

Враховуючи важливу роль аграрного бізнесу для сільських територій України, сталий розвиток ОТГ повинен відбуватися з урахуванням інтересів та потенціалу сільського господарства. Таким чином широктий спектр знаннь аграрного бізнесу та сталого розвитку повинен передбачати соціальні, економічні та екологічні аспекти. Крім цього, окрему увагу в програмі підвищення кваліфікації варто приділити так званим Soft-Skills (особисті та кваліфікаційні навички).