Потенціал України у виробництві зерна – понад 100 млн тонн

0

У рамках панельної дискусії «Держпідтримка АПК: фокус у 2020 році та стратегія на 2021-2023 роки» Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко озвучив напрямки підтримки Агропромислового комплексу.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«Аграрії та фермери, які користуються державними програмами підтримки, уже впевнилися у їх стабільності й ефективності. Основні програми орієнтовані на підтримку, у першу чергу, малих сільгоспвиробників та фермерів, розвиток локальних ринків збуту та відкриття нових експортних ринків. Сьогодні ми обговорюватимемо програми поточного року, а також анонсуємо зміни до програм на 2021-2023 роки, які, ми вважаємо, будуть корисні для розвитку аграрної галузі», – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Він додав, що наразі в Україні виробляється понад 70 млн тонн зерна, і потенціал України – це 100-120 млн тонн. Важливим фактором отримання стабільних врожаїв є оновлення сільгосптехніки.

«Після того як наші виробники, фермери почали бачити, що є можливість вирощувати, є стабільність, ринок, експортний потенціал, вони почали активніше виробляти сільськогосподарську техніку, що разом із виробництвом аграрної продукції вже стало одним із елементів руху країни вперед», – сказав очільник МЕРТ.

Також присутніх поінформували про поточні результати реалізації програм підтримки. Так, за програмою «Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва» аграріям компенсовано близько 716 млн грн. Кошти отримають 1481 аграрія, які придбали 2 295 одиниць сільгосптехніки та обладнання на суму 2,8 млрд. Зокрема, до переліку техніки та обладнання додано 1175 нових найменувань, тепер їх налічується 13719 від 183 заводів-виробників. Перелік заводів-виробників також збільшився на 2.

Крім цього, заступник Міністра Тарас Висоцький детально розповів про нові напрями та програми, які пропонується запровадити щодо держпідтримки на 2021/2023 роки. Пріоритетні напрями формувались на базі численних зустрічей з аграріями й профільними комітетами. Зокрема, передбачається: фінансова підтримка заходів в АПК (кредити, страхування); підтримка виробництва нішевих культур (продовольча безпека); підтримка фермерства; підтримка садівництва, виноградарства, хмелярства; картоплярство; підтримка тваринництва; часткова компенсація вартості с/г техніки.