Українського яблука в Індонезії поки не буде

0

 

Індонезія перестала приймати заявку на поставку українських яблук. 

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА). 

Причиною стало те, що українські аграрні чиновники не включили яблука до переліку продуктів, по яким країни проводили взаємне оновлення протоколів по залишкам пестицидів. Дія попереднього протоколу вже закінчилася. 

Індонезія була однією з найперспективніших країн для експорту яблука. За словами керівника Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федора Рибалко, ця держава входить у четвірку найбільших імпортерів яблука в світі. До того ж, ціни на цей фрукт є досить високими. 

«УПОА за підтримки ФАО та ЄБРР організувала дуже успішну торгову місію для українських постачальників яблука до Індонезії, після чого були зроблені перші успішні поставки – наше яблуко там сподобалося, але в минулому сезоні вже не було можливості отримати квоту на поставки. Коли ж місцеві імпортери вирішили зробити запит на квоту для України на новий сезон, виявилося, що яблука в переліку узгоджених для імпорту товарів вже немає, бо дія протоколу в якому було яблуко, закінчилася вже досить давно», – говорить пан Рибалко.

Зараз УПОА разом з Асоціацією імпортерів фруктів Індонезії думають над тим, як вирішити проблему з поставкою. Поки точно відомо, що поставки українського яблука до Індонезії в цьому році не буде.

За матеріалами UAFES.