Посуха сильно вдарила по озимині на півдні України

0

Моніторинг посівів озимих культур в Україні показав, що багато полів у південних регіонах у квітні посраждало черезпосуху. Найбільш потерпає озимина в Одеській області – там стан посівів погіршився майже на кожному п’ятому гектарі.

Про це повідомляє прес-служба платформи супутникового моніторингу EOS Crop Monitoring.

За даними платформи, найбільше територій, де станом на 21 квітня погіршився ріст озимини – на півдні Одеської області. Погіршення стану культур там виявлене на 155 тис. га полів, що складає 18% від усіх посівів зимових культур у регіоні у 2020 році.

В інших південних областях – Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, АР Крим – погіршення стану культур виявлено на загальній площі близько 100 тис. га. Загалом по території України у поганому стані перебуває 4% від усіх посівів. Це визначили через супутникові зображення, на яких помітний спад вегетації цих посівів з 7 по 21 квітня.

“Імовірно, посуха та погіршення стану посівів призвела до того, що окремі поля під озиминою взагалі переорали. Це можна побачити завдяки порівнянню супутникових знімків станом на 7 та на 21 квітня. З’ясувалося, що площа таких полів по території України складає близько 100 тис. га” – йдеться в повідомленні.

Вивчення стану посівів озимих культур здійснювалося за оптичними даними супутників Landsat-8 та Sentinel-2. Стан частини посівів не вдалося визначити через хмарність (див. графік).

Посуха сильно вдарила по озимині на півдні України

Нагадаємо, що платформа EOS Crop Monitoring на час каратину відкрила безкоштовний доступ для фермерів України та світу. Це дає змогу аграріям оперативно реагувати на проблеми на полях та самостійно відстежувати стан посівів онлайн. Раніше її дослідження виявило, що загалом цьогоріч посівів озимини в Україні на 5% менше, ніж торік.