Мінагрополітики та ВАР обговорили розвиток пілотних проектів з меліорації

0

6 вересня 2021 року в інформаційній агенції УНІАН відбулася презентація пілотного проекту з розвитку меліорації земель.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Реалізація проекту стане можливою за умови ухвалення Верховною Радою законопроекту №5202-д «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який днями розглядатиметься парламентарями в першому читанні.

«Важливо, що в процесі запровадження об’єднання інституту водокористувачів паралельно з обговоренням законодавчих змін у парламенті ми уже працюємо над практичною майбутньою імплементацією і створенням цих об’єднань на практиці. Тобто зараз запускаються “пілоти”, прописуються детально всі документи – покроково, що потрібно  зробити. І вже після прийняття законопроекту та його підписання Президентом фактично з наступного року можна буде в максимально короткі терміни створити та запустити інститут об’єднання водокористувачів. Із боку Міністерства ми максимально підтримаємо цю ініціативу», – зазначив перший заступник Міністра Тарас Висоцький.

Нагадаємо, пілотний проект започатковується у Херсонській області, оскільки саме в цьому регіоні найкраще збережена система зрошення та є найбільший потенціал для її подальшого розвитку. Тарас Висоцький також зазначив, що дуже важливо до початку сезону зрошення створити ще декілька пілотних проектів.

За словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова, протягом цього часу експерти ВАР у співпраці з Асоціацією водокористувачів та Міністерством аграрної політики надаватимуть інформаційну підтримку агровиробникам: роз’яснять законодавчу й технічну бази, проведуть зустрічі з аграріями, допоможуть створити ОВК і підтримають їх на початку діяльності, супроводжуватимуть процеси передачі мереж тощо.

«За підсумками реалізації проекту будуть напрацьовані рекомендації і шаблони необхідних документів для створення та розвитку нових ОВК по всій території країни», – зазначив він.