ФАО закупила обладнання для двох лабораторій Держпродспоживслужби

0

У рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського союзу ФАО забезпечила обладнанням лабораторії Держпродспоживлужби у Донецькій та Луганській областях.

Про це повідомляє прес-служба організації.

ФАО забезпечила лабораторії в Маріуполі та Сєвєродонецьку лабораторним обладнанням для виявлення інфекційних хвороб у тварин, таких як африканська чума свиней, вузликовий дерматит, перлова хвороба (туберкульоз), ящур всіх типів, грип, хвороба Ньюкасла тощо.

«Завдяки доставленому обладнанню можна проводити аналіз методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) із виявленням результатів у режимі реального часу. Це зменшить ризики захворювань тварин, дозволить швидко реагувати на місцеві спалахи і тим самим сприятиме зміцненню ланцюга доданої вартості продуктів тваринного походження», – зазначила технічна фахівчиня Ліна Плющакова.

Системи «CFX 96 TOUCH» виробництва Bio-Rad Laboratories (США) є одними з найсучасніших технологій дослідження ПЛР. Також кожна лабораторія була оснащена допоміжним обладнанням для діагностики ПЛР: холодильником комбінованим з морозильною камерою HYCD-282A (QingdaoHaier Biomedical), лабораторною центрифугою та двома боксами біологічної безпеки II класу. Луганську обласну державну лабораторію додатково обладнали гомогенезатором, вакуумною системою, центрифугою, термостатом, кабінетом для ПЛР, міні-центрифугою. Загальна вартість обладнання становить 3,3 млн. гривень.

Метод ПЛР застосовується для швидкого виявлення інфекційних захворювань, визначення епідемічної значимості збудника, визначення молекулярних механізмів резистентності мікроорганізмів до антимікробних засобів, здійснення епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами, перевірки сумнівних результатів діагностичних досліджень іншими методами та виявлення модифікованої ДНК у харчових продуктах.

«Тепер наша лабораторія готова до проведення діагностики методом ПЛР, – розповіла завідуюча відділом молекулярно-генетичних досліджень Донецької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Ольга Попович. – Завдяки ФАО ми отримали вкрай необхідне обладнання, що дозволить нам оперативно реагувати на спалахи інфекційних захворювань та мінімізувати поширення хвороб серед тварин, що також зменшить фінансові ризики для фермерів, які утримують свійську худобу».