Поки що немає причин для перегляду узгоджених обсягів експорту українського зерна

0

На даний момент Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України не бачить серйозних причин для можливого коригування в ту чи іншу сторону обсягів експорту пшениці та кукурудзи, встановлених меморандумом про обсяги експорту зерна в сезоні-2020/21.

Про це заявив заступник голови відомства Тарас Висоцький, пише АПК-Інформ.

«Сьогодні ми можемо говорити про врожай української пшениці на рівні 25 млн тонн, із яких близько 10 млн тонн уже експортовано. У той же час ми фіксуємо поступове уповільнення активності відвантажень, у зв’язку з чим зазначений у меморандумі обсяг експорту пшениці в 17,5 млн тонн бачиться цілком обґрунтованим», – сказав заступник міністра.

Не виключено, що на тлі поточної невизначеності щодо врожаю озимої пшениці у 2021 році у другій половині сезону даний показник може оцінюватися додатково.

Що стосується кукурудзи, то Мінекономіки поки зберігає прогноз її виробництва у 2020/21 МР на рівні 33 млн тонн, а більш точний показник «буде видно до завершення її збирання, до кінця поточного року».

«Таким чином, причини для перегляду закладених у меморандумі обсягів, як мінімум, до кінця 2020 року відсутні», – підсумував Тарас Висоцький.