Погода весни-2020 несе небезпеку для агросектору

0

Весною 2020 року в Україні склалися критичні умови для вегетації агрокультур.

Про це повідомила начальниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, пише agronews.ua.

“Наразі ті погодні умови, які склалися в Україні нас дуже не радують, адже ми маємо дуже небезпечне поєднання метереологічної, а місцями й ґрунтової засухи та значних нічних заморозків”, – зазначила пані Тетяна.

Метеорологічна засуха – це період, коли не вистачає дождів, а ґрунтова – це коли немає достатньо вологи вже у ґрунті для вегетації рослин, пояснила вона.

Надзвичайно низький запас вологи у ґрунті весною – це абсолютно нестандартна ситуація для України.

Несприятливі умови для розвитку агрокультур фіксували по всій территорії України. Суховійні явища спостерігалися в поєднанні зі значним коливанням температур: від заморозків уночі до високих температур удень.

Фахівчиня каже, що умови, які наразі обумовлюють погоду в Україні – це катаклізм.

“Наші метеорологи спостерігають висихання листя у озимих, хоча озима пшениця була в чудовому стані після зимівлі”, – розповіла Адаменко.

З березня по 10 квітня опадів було близько 20% від норми, а в деяких південних регіонах узагалі в районі 10%. Станом на 10 квітня 2020 року зволоження ґрунтів в орному шарі не перевищує 60-70% від норми.

“Це дуже низько для ранньо-весняного періоду. І якщо до кінця квітня не буде ефективних дощів, то це буде критично для розвитку рослин”, – наголошує експертка.

Крім того, низькою є вологість повітря.

“Я за свою роботу не бачила такого, щоб у західних областях України вологість повітря не перевищувала 5-10%”, – поділилася Тетяна Адаменко.

За прогнозом Гідрометцентру України, у найближчі дні очікуються дощі. Збережуться низькі температури вночі, на сході можливі заморозки.