В Україні задовільні умови для завершення перезимівлі озимих

0

Агрометеорологічні умови для закінчення перезимівлі озимих культур в Україні загалом оцінюються як задовільні.

Про це йдеться в декадному огляді Гідрометеоцентру України, пише АПК-Інформ.

“Станом на 20 березня озимі культури (пшениця, ячмінь, жито) на більшості території ще перебували в стані зимового спокою. У Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській та півдні Одеської областей, де було відзначено відновлення вегетації озимих культур, посіви перебували у фазах кущіння та третього листка. Стан посівів оцінювався як переважно добрий і задовільний”, – зазначають в Укргідрометеоцентрі.

У другій декаді березня в Кіровоградській, Дніпропетровській та Херсонській областях відзначалося відновлення вегетації озимого ріпаку у фазі утворення листової розетки. Стан посівів переважно добрий.

Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту під озимими культурами та на зябу в Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, на півдні Одеської та Донецької областей становили від 21 до 45 мм.

“Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами та на зябу було достатнім і оптимальним – 121-160 мм і більше продуктивної вологи. Однак на багатьох площах Миколаївської, Херсонської та на окремих площах Одеської областей запаси продуктивної вологи були низькими для ранньовесняного періоду і склали 87-120 мм”, – уточнюють агрометеорологи.