Держпідтримка АПК у 2020 році збережена

0

Державну підтримку АПК у 2020 році збережено. Зокрема, у бюджеті закладено видатки на суму у 4 млрд грн за ключовими напрямами: тваринництво, фермерство, садівництво, компенсація вартості с/г техніки та компенсація відсотків кредитів.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

“За активної позиції Аграрного комітету ми повністю зберегли державну підтримку аграрної галузі. Основні програми орієнтовані на підтримку, в першу чергу, малих сільгоспвиробників та фермерів, розвиток локальних ринків збуту та відкриття нових експортних ринків. Ми очікуємо, що цьогорічна підтримка дозволять залучити близько 14,7 млрд грн інвестицій в економіку України та створити понад 85 тис. нових робочих місць”, – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Закладені внутрішні інвестиції в агросектор матимуть мультиплікативний ефект і позитивно вплинуть на розвиток суміжних галузей економіки, додав він.

На підтримку шляхом здешевлення кредитів закладено суму у розмірі 1,2 млрд грн. Це надасть доступ с/г виробникам до пільгових кредитів та зменшить їх вартість до 5%. Очікується, що сукупний обсяг залучених кредитних ресурсів складе 16,4 млрд грн.

1 млрд грн виділено на підтримку галузі тваринництва. За результатами програми очікується введення в експлуатацію понад 100 тваринницьких ферм та комплексів і створення 1 700 додаткових робочих місць. 

На компенсації по закупівлі техніки та обладнання вітчизняного виробництва залишився 1 млрд грн, що збільшить обсяги реалізації вітчизняної техніки щонайменше на 15 % у 2020 році. Очікувані надходження податків і зборів у 2020 році від учасників програми та суміжних виробництв становитимуть близько 2 342,3 млн грн, із яких більше 550 млн грн – це податки на фонд оплати праці. 

400 млн грн заплановано спрямувати на програму розвитку фермерства та кооперативів. Підтримка за цим напрямом націлена на збільшення кількості об’єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції, збільшенню рівня зайнятості сільського населення, підвищення рівня знань та вмінь сільського населення у провадженні сільськогосподарської діяльності.

На підтримку галузі садівництва, виноградарства та хмелярства – 400 млн грн. Очікується збільшення нових насаджень інтенсивного типу на площі понад 4,0 тис. га, збільшення продукції з високою доданою вартістю за рахунок будівництва об’єктів зі зберігання та переробки, нарощування експортного потенціалу, скорочення обсягів імпорту та створення нових робочих місць.