Підписано меморандум про створення транспортного коридору «Гданськ-Чорне море»

0

Україна й Польща підписали Меморандум про наміри співпрацювати в розвитку транспортного коридору між Гданськом та Чорним морем.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

«Одним із пріоритетів співпраці з польською стороною є розбудова транспортного коридору між морськими портами Балтійського та Чорного морів. Сьогодні відповідним Меморандумом ми започатковуємо співробітництво в рамках розвитку транспортного коридору Гданськ-Чорне море. Це сприятиме збільшенню обсягів торгівлі між нашими країнами та підтримці транспортного ринку. Крім цього, Меморандум дозволить максимально розширити географію контейнерних перевезень з Китаю через Україну до Польщі в Європу та у зворотному напрямку, здійснювати їх у різний спосіб різними видами транспорту без зупинок. А цифрові коридори стануть нам у допомозі, щоб реалізувати цей потенціал на найвищому рівні», – зазначив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

За його словами, у 2020 році Україна спрямувала близько 5 млрд грн на проєкт GO Highway, який з’єднує українські порти з польськими портами.

«Цього року вже зроблено 100 км зі 140 запланованих. Також у наступному році ми розпочинаємо масштабну реконструкцію траси М-05 Київ – Одеса. Як частина GO Highway на цій трасі буде зроблено 100 км доріг в Черкаській області», – додав Владислав Криклій.

Крім того, Меморандум сприятиме вивченню можливостей співпраці у сфері розвитку та експлуатації портів, сучасних логістичних послуг, інтермодальних перевезень, інтелектуального портового будівництва, т. зв. зелених та низькоемісійних рішень, навчання працівників тощо. Також документ дозволить вивчити можливості співробітництва на основі обміну професійним досвідом у морській галузі, в тому числі щодо безпеки мореплавства, корпоративного управління, залучення фінансування та технічної допомоги ЄС.

Зазначається, що на основі цього Меморандуму буде створена відповідна Робоча група з питань Транспортного коридору Гданськ-Чорне море.

«Підписання Меморандуму про взаємовигідну співпрацю у сфері розвитку та експлуатації портів, сучасних логістичних послуг, інтермодальних перевезень тощо – це перший крок у напрямку створення довгострокових та взаємовигідних відносин з найбільшим портом Польщі – Гданськ. Ми сподіваємось, що обмін професійним досвідом між ДП “АМПУ” та правлінням порту АТ Гданськ посприяє не тільки взаємному транспортному сполученню та збільшенню обсягів торгівлі між Україною та Польщею, а стане ще й добрим прикладом вивчення досвіду та моделей залучення приватних та державних інвестицій у портову галузь», – відмітив в.о. голови Адміністрації морських портів України Олександр Голодницький.