Перший онлайн демо-полігон аграрних інновацій

0

В Україні стартує перший онлайн демо-полігон аграрних інновацій. Це дослідницький проект, спрямований на пошук шляхів оптимізації собівартості виробництва та збільшення врожайності за допомогою технологій точного землеробства. 

На демо-полігоні випробують техніку, обладнану технологіями точного землеробства, засоби захисту рослин, новітні системи живлення, високопродуктивні гібриди, різні системи посіву кукурудзи та соняшнику, продемонстровані інноваційні рішення з дослідження та управління властивостями грунтів.  У будь-який час аграрії зможуть спостерігати за перебігом подій, станом посівів та проведенням технологічних операцій на полі у режимі онлайн через веб-камери, а також переглядати щотижневі відеозвіти та задавати запитання експертам проекту.

«Вартість виробничих ресурсів щороку зростає, ціни на продукцію – падають, а кліматичні зміни збільшують ризики. Щоб агробізнес в Україні залишався рентабельним, необхідно впроваджувати інновації. Мета цього проекту – у реальних польових умовах показати аграріям як можна оптимізувати використання добрив, насіння, ЗЗР, збільшуючи при тому врожайність. Ми сподіваємося, що цей проект дасть поштовх інноваційним змінам в українському агровиробництві, які просто необхідні для збереження і зміцнення позицій нашої держави на світовому ринку», – зазначив СЕО AgriLab Ярослав Бойко.

На демо-полігоні вже проведено аналіз ґрунтів, картографування та оцифрування поля. За результатами обстеження визначено ефективний потенціал та розроблено систему вирощування відповідно до особливостей поля. Добрива будуть вноситись диференційно, що дозволить оптимізувати ресурси.