Нові виклики – нові рішення на «Сингента» – «Агрорось»

0

Задоволення, вдячність, важливість, майбутнє – таким ключовим посилам роботи на землі була присвячена програма Агроцентру «Майстерня Аграрія» від «Сингента – Агрорось» 13–15 червня у Корсунь-Шевченківському районі, що на Черкащині.

Уже понад 10 років гостинність компаній «Сингента» та «Агрорось» не потребує зайвої реклами. На польових майданчиках на 139 кілометрі траси Київ – Сміла завжди раді гостям. «Тут ви можете в будь-який час отримати консультацію щодо нових сортів і гібридів, новітніх сучасних технологій від компанії «Сингента», – запевнив гостей Агроцентру Петро Євич, директор господарства «Агрорось» – незмінного партнера з локації.

Польові класи, які вже встигли оцінити учасники «Майстерні Аграрія», цього року демонстрували дію перевірених систем захисту та нових розробок компанії «Сингента» для якісного контролю патогенів і шкодочинних об’єктів на зернових колосових, кукурудзі, ріпаку сої й соняшнику.

Seedcare. Майбутнє захисту насіння

На польовому класі з захисту насіннєвого матеріалу цього року вперше презентували в дії новий інсекто-фунгіцидний протруйник Вайбранс™ Інтеграл. «Особливістю цього препарату є нова молекула, яку розробили спеціально для захисту насіння і вона якнайкраще допомагає вирішувати проблеми сходів зернових колосових саме в умовах України», – розповіла Світлана Чоні, менеджер із маркетингової підтримки засобів захисту зернових культур. Протруйник містить 25 г/л седоксану, 25 г/л флудиоксонілу, 10 г/л тебуконазолу та 175 г/л тіаметоксаму. Завдяки комплексній захисній дії молекула препарату справляє дуже добрий фізіологічний ефект, так званий rooting power, який позитивно впливає на розвиток кореневої системи і стимулює її розвиток. Аби на власні очі побачити позитивну дію Вайбранс™ Інтерграл на майданчику Seedcare в «Синтента» – «Агрорось» встановили ризотрон, у якому чітко проглядається потужніша та краще розвинута коренева система пшениці, насіння якої було оброблене новим протруйником. Завдяки здоровому кореню фізіологічно рослина теж здоровіша і надалі вона ліпше витримуватиме стрес. Пані Світлана звернула особливу увагу, що Вайбранс™ Інтеграл допомагає вирішувати проблеми посівів зернових культур, які неабияк дошкуляють аграріям України, оскільки їх не контролюють інші протруйники, як-от: тифульоз, який нинішнього року завдав клопоту фермерам усіх регіонів, крім центрального. Крім того, протруйник забезпечує посилену дію проти фузаріозу, справляє максимальний захист проти ризоктоніозу – хвороб картопляної та овочевої сівозмін. Завдяки інсектицидним складовим препарат захищає проти абсолютно всіх ґрунтоживучих шкідників, які можуть пошкоджувати сходи, як-от: дротяник, хлібний турун, так і проти сисних.

Надійне рішення від падалиці соняшнику в посівах зернових

Валерій Дубровін, менеджер із розвитку інсектицидів та гербіцидів на зернових культурах, буквально «розклав по поличках» варіанти гербіцидного захисту зернових залежно від попередника. Лише 2 рослини зимуючих бур’янів на 1 м2, за словами пана Валерія, призводять до втрати 45–50 кг урожаю зерна з гектару. Для гербіцидного контролю широкого спектра зимуючих бур’янів з осені за ранніх попередників під озиму пшеницю – ріпаку, гороху, зернових культур – найліпше, за словами агрохіміка, застосувати суміш Логран® (750 г/л триасульфурону) + Пік® (750 г/кг просульфурону). Суміш змінює видовий склад бур’янів та не має фітотоксичного ефекту завдяки осінньому внесенню. Зовсім іншою є ситуація з пізніми попередниками, зокрема соняшником, падалиця якого може проростати тривалий період. Для контролю бур’янів та падалиці за одне внесення «Сингента» презентувала новий гербіцид – Пріматм Форте (5 г/л флорасуламу, 10 г/л амінопіраліду, 180 г/л 2-етилгексилового ефіру 2,4-Д). Цього року в Україні його вже успішно застосували на близько 130 тис. га посівів. Завдяки ґрунтовій дії гербіциду його дія триває навіть у разі проростання падалиці соняшнику через два тижні після внесення та не зменшується внаслідок прохолодних погодних умов та заморозків як цьогоріч.

Комплексне рішення в одній каністрі

«Це просто «бомба» на ринку післясходового та посходового контролю бур’янів у посівах кукурудзи!», – таким натхненними словами почав презентацію гербіциду Елюміс® (30 г/л нікосульфурону та 75 г/л мезотріону) Євген Буюн, регіональний технічний експерт «Сингента» в центральному регіоні. Завдяки вдалому поєднанню діючих речовин препарат має ґрунтову дію та водночас діє проти вегетуючих бур’янів, що, своєю чергою, подовжує період застосування від 2-х до навіть 10-ти листків кукурудзи. За словами пана Євгена, унікальною особливістю Елюміс® є його препаративна форма – олійна дисперсія, яка не потребує додавання сурфактантів. Отож у одній каністрі завдяки синергічній дії діючих речовин аграрії мають одне рішення для контролю широкого спектра бур’янів, навіть перерослих: злакових, одно- та дводольних, одно- й багаторічних. До речі, максимальна норма Елюміс® навіть справляється з ваточником сирійським, також цей гербіцид використовують на ділянках гібридизації кукурудзи.

Амістар-технологія для прибуткового вирощування соняшнику

Амістар® Екстра (80 г/л ципроконазол + 200 г/л азоксистробін) та Амістар® Голд (125 г/л азоксистробін + 125 г/л дифеноконазол) – два продукти для захисту від хвороб, які створюють фунгіцидну систему захисту соняшнику під назвою «Амістар-технологія». Для господарств, націлених на найвищий прибуток та максимальний захист соняшнику від хвороб, ці продукти вельми актуальні. Про це розповів Геннадій Малина, менеджер із напряму олійних культур. Першу обробку фахівець радить провести Амістар® Екстра в фазі 6–10-го листка соняшнику. Для другої, залежно від фітосанітарних умов року, можна використати обидва продукти технології. Приміром, у нинішньому році, зважаючи на спалах іржі, доцільно вдруге обробити Амістар® Екстра. За розвитку на посівах плямистостей або ризику ураження білою гниллю другу обробку варто провести препаратом Амістар® Голд. Відтак подвійна фунгіцидна обробка препаратами Амістар-технології допоможе зберегти листковий апарат соняшнику максимально здоровим та розкрити потенціал гібридів завдяки збереженню врожайності.

Практичні відгуки

Олександр Осаковський, головний агроном ТОВ «Агропромисловий комплекс «Насташка», Рокитнянський р-н, Київська обл.:

– В обробітку маємо 2600 га орної землі. На них сіємо 300 га пшениці, 200 га ячменю, 1300 га кукурудзи, 250 га соняшнику, 480 га сої. Вже не один рік працюємо багатьма продуктами компанії «Сингента». Серед постійний препаратів на наших полях – інсектицид Енжіо, фунгіцид Амістар Екстра. Нещодавно відкрили для себе гербіцид Пріма Форте і дуже задоволені його неперевершеним ефектом, адже забули про падалицю соняшнику. Цього року вже вносили на кукурудзі новий гербіцид Елюміс, який 100%-во ліквідував забур’яненість та падалицю соняшнику й повністю виправдав наші очікування щодо його дії. На День поля приїхав, аби вивчити дію нових фунгіцидів компанії, а також порівняти дію продуктів компанії у цій зоні із тим, як вони діють у нас.

Василь Черняшенко, агроном СТОВ «Щербашинське», Богуславський р-н, Київська обл.:

– Обробляємо 3800 га, основні культури – кукурудза, соя, соняшник. Із «Сингентою» співпрацюємо протягом усього часу роботи компанії в Україні. Працюємо як із лінійкою пестицидів, так і з насінням від «Сингенти». Кукурудзу сіємо в товарних посівах і на дослідних ділянках, цього року вже замовили на кукурудзу новий гербіцид Елюміс (на 250 га). На соняшнику вже включили у систему захисту препарат Амістар. Я щороку приїжджаю на Дні поля компанії «Сингента», завжди отримую корисну інформацію та черпаю нові рішення.