Недовіра керівництву Всеукраїнської аграрної ради

0

Один із засновників Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) – юридична фірма «ОМП» – публічно висловила недовіру керівникам ради й закликала розібратися зі справами організації на загальних зборах.

Про це повідомляє agroportal.ua.

Партнери юридичної фірми «ОМП» Микола Орлов та Кирило Левтеров заявили, що керівники ВАР відійшли від засадничих принципів діяльності ВАР і фактично діють всупереч інтересам українських агровиробників.

«У 2014 році ми разом з однодумцями, партнерами, колегами створили Всеукраїнську аграрну раду — громадську організацію, основною метою якої було обстоювання інтересів аграріїв. Вона створювалася, щоб незаангажовано, аполітично, без кулуарних інтересів донести голос аграріїв до владних кабінетів», — сказав Микола Орлов.

Прешочергово, головним завданням організації був захист інтересів аграріїв, зокрема в юридичній та податковій сферах. За словами Кирила Левтерова, у 2018 році ситуація кардинально змінилася: «Керівники ВАР почали гратися в політику. Критикувати владу, а не будувати міст із владою, як це планувалося. Підписувати меморандуми із, на нашу думку, не до кінця проукраїнськими політичними силами і змінювати свою позицію».

Засновники переконані, що діяльність очільників організації неефективна та дискредитує ВАР. Адже дії Дикуна та Соколова спричинили втрату аграріями спецрежиму ПДВ, а постійні інформаційні війни з колишнім Міністерством аграрної політики та промисловості призвели до блокування дотацій фермерам у розмірі 1 млрд грн.

Останньою краплею, яка змусила засновників ВАР публічно висловити недовіру Дикуну та Соколову, стала інформація про їхню участь у судовому процесі де-факто на боці російського «Єврохіму» проти Міністерства економіки та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. Засновники вважають, що ВАР у цьому процесі лобіює інтереси бізнесу з країни-агресора.

«Ми змушені вдаватися до такої публічності, щоб запросити до діалогу керівництво ВАР. Ми писали листи, намагалися зв’язатися по телефону, запрошували на зустріч. Але всі наші запрошення залишилися без відповіді», — пояснили партнери «ОМП».

Будучи одним із засновників ВАР, юридична фірма «ОМП» вимагає скликати загальні збори, щоб заслухати звіт керівництва в особі Дикуна і Соколова перед учасниками ВАР, проаналізувати фінансовий звіт організації та винести на голосування питання недовіри керівництву й переобрання очільників ВАР. Інакше співзасновники подаватимуть до суду.