На Вінничині досліджуватимуть китайські сорти сої

0

Цього року на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля у Вінниці буде висіяно кілька сортів сої із Китаю у рамках науково-дослідного проекту Асоціації «Дунайська Соя». Проект «Альянс ЄС-Китай з вивчення бобових» розпочали в 2015 році, його метою є обмін сортами європейської та китайської селекції для вивчення потенціалу та впливу на довкілля за різних умов. Фінансування надає Австрія, Швейцарія та федеральні уряди німецьких земель Баварії та Баден-Вюртемберґа. За словами керівника науково-дослідницького напрямку «Дунайської Сої» у Відні Леопольда Ріттлера всього планують випробувати 150 генотипів: по 75 сортів кожною стороною-учасницею. В Асоціації запевняють, що подібна офіційна європейсько-китайська співпраця є безпрецедентною. Цікавість досліджень полягає у вивченні первинного походження європейської генетики сої. Так, за словами пана Ріттлера, нинішня генетика сої в Європі має канадське походження, а за 10 років до цього селекційний матеріал до Канади завезли з Китаю.

Україна стане одним із 10 майданчиків для випробування китайської сої з боку європейських партнерів. Оксана Просоленко, керівник регіонального представництва Асоціації «Дунайська Соя» в Україні повідомила, що незабаром зразки   прибудуть до нашої країни та розпочнеться підготовка до їх висіву. Також посіви буде закладено в Австрії, Німеччині, Сербії, Румунії, Угорщині та інших країнах Європи.

Водночас, завдяки іншому проекту Асоціації українські сорти сої вже кілька років успішно досліджують у Німеччині в Баварії на трьох локаціях. За успішних результатів та виявлення їх потенціалу для Європи розглядатимуть питання реєстрації перспективних сортів.

Ірина Корчагіна, Agroexpert