«Кращий молодий агроном 2019»: оновлений формат

0

Ірина Корчагіна, конкурс «Кращий молодий агроном» (Україна)

«Польова БОРНЯ Молодих СкаЖених агрономів», відзнака «Кращий молодий агроном 2019. Соя», нагорода для дівчат-агрономів, – такими є новинки, якими цьогоріч доповнять конкурс організатор журнал Agroexpert та партнери.

Цього року конкурс «Кращий молодий агроном» проходить уже всьоме. Нині випробування із визначення кращих пройде у розширеному форматі.

 

Польова частина конкурсу

«Кращий молодий агроном» цього року нарешті виходить у поле! Ба більше, польова частина випробування передуватиме теоретичній. 20 червня під час «Міжнародних днів поля в Україні» (International Field Days Ukraine) у Дослідницькому Київської області агроекспертна комісія конкурсу тестуватиме цьогорічних конкурсантів під час «Польової БОРНІ Молодих СкаЖених агрономів». Її співорганізатором є «ДЛГ-Україна», який, власне, організовує виставку-день поля у період із 19 по 21 червня вже третій рік поспіль за взірцем німецьких DLG-Feldtage з метою демонстрації провідних європейських технологій селекції, насінництва, догляду за посівами сільськогосподарських культур, механізації робочих процесів та практик землеробства. У режимі реального часу тут можна буде ознайомитись із новітніми агротехнологіями й обмінятися досвідом з експертами і колегами-аграріями. «Здоров’я ґрунту – запорука стабільних врожаїв» – саме під таким лейтмотивом зберуться аграрії на цьогорічний захід. Організатори хочуть звернути увагу виробничників на ощадливе господарювання та можливості суттєво підвищити продуктивність завдяки дбайливому ставленню до землі.

«ДЛГ-Україна» на правах господаря дня поля закладає і доглядає за посівами на випробувальному майданчику конкурсу «Кращий молодий агроном».

У організації «Польової БОРНІ» ключова роль належатиме професійній агрономічній Facebook-спільноті «СкаЖений Агроном», яка вже другий рік підтримує молодих агрономів. Торік у онлайн-режимі в цій групі проходило окреме випробування між фіналістами нашого конкурсу, а його переможець отримав звання «Молодого СкаЖеного агронома 2018» за версією цієї спільноти. Нині до складу агроексперної комісії увійде представник «СкаЖеного Агроному». Також у рамках «Польової БОРНІ Молодих СкаЖених агрономів» буде нагороджено активних учасників групи, так званих ЗІРОК Скаженого Агронома, звання якого цьогоріч удостоєні 19 учасників.

Польова частина для учасників конкурсу «Кращий молодий агроном 2019», які додатково зареєструються для участі у «Польовій БОРНІ Молодих СкаЖених агрономів», передбачатиме польову оцінку стану посівів, динаміки розвитку, наявності шкідників, хвороб та надання практичних рішень щодо їх контролю. Відповіді учасників оцінюватиме агроекспертна комісія. Бали, які отримають конкурсанти за участь у польовій частині будуть включені у загальний рейтинг кожного з них. Присутність на практичному випробуванні є не обов’язковою, але бажаною умовою конкурсу «Кращий молодий агроном 2019». Учасники, які не зможуть приєднатися до «Польової БОРНІ» та попередять про це завчасно не втрачають бали й шанси на абсолютну перемогу в конкурсі у одній із чотирьох номінацій: «Селекція та насінництво», «Захист рослин», «Агрохімія та ґрунтознавство», «Плодоовочівництво». Водночас переможець польової частини отримає спеціальний приз – сертифікат на поїздку до Німеччини на міжнародну виставку Agritechnica 2019.

Відзнака з соївництва

Серед новинок конкурсу буде також спеціальна відзнака – «Кращий молодий агроном 2019. Соя» за найкраще знання технологій вирощування та догляду за посівами сої. Партнером у цьому напрямі буде міжнародна некомерційна бізнес-організація Асоціація «Дунайська соя», яка сприяє сталому виробництву сої без ГМО в Європі. Асоціація заснована у 2012 році та наразі налічує 276 членів із 25 країн Європи. Україна є важливим партнером європейських компаній, учасників ланцюга доданої вартості у соєвій галузі.

Питання щодо сої будуть інтегровані в усі номінації та частини конкурсу, крім «Плодоовочівництва». Переможець відзнаки отримає сертифікат на дводенне бізнес-навчання.

Молодих агрономів також запрошують до участі Дня соєвого поля на базі демонстраційного поля «Астарта-Селекція», що організують Асоціація «Дунайська соя» та агропромхолдинг «Астарта-Київ», який пройде у вересні. Протягом останніх років Асоціація закладає експериментальні поля та демонструє передовий досвід у виробництві сої без ГМО під час днів поля, що проходять у шести європейських країнах майже одночасно.

У рамках підготовки до Дня соєвого поля на дослідному пункті ТОВ «Астарта-Селекція» у Миргородському районі було висіяно понад 60 сортів сої, що не містять ГМО, різних груп стиглості та закладено випробування інокулянтів.

Також будуть закладені ідентичні експериментальні посіви сої у Вінницькій області задля порівняння отриманого врожаю аналогічних сортів за різних природно-кліматичних умов. Результати експериментальних посівів на базі «Астарта Селекція» у Полтавській та Вінницькій областях стануть основою для Другої навчальної програми для фермерів із технологій вирощування сої без ГМО на прикладі живого кейсу, що організує Асоціація «Дунайська Соя» наприкінці 2019 року.

Нагорода для дівчат

Журнал Agroexpert та Асоціація «Дунайська соя» також цьогоріч оберуть окремо найкращу учасницю конкурсу. Метою цього є мотивування саме дівчат-агрономів до участі у конкурсі та посилення їх впевненості в їхній професії. Переможниця отримає окрему винагороду від жіночої бізнес-спільноти.