Пригоди австрійців в Україні

0

Ірина Корчагіна, Agroexpert (Україна)

Група з 35 австрійців завітала до України у перший тиждень останнього весняного місяця. З 1 по 7 травня гості знайомились із українськими культурою та народним господарством.

Більшість гостей відвідали Україну вперше. Ідея візиту належала ініціативній «Культурній групі громади Готтлесбрун» (Kulturgruppe Götlessbrunn, – KUGRUGÖ), регіон Нижня Австрія, яка плекає культурне життя громади. Щороку учасники збираються в подорожі країною. Нині прийняли рішення вирушити за кордон та відвідати Україну, за порадою пана Йоганна Татцбера, австрійського фермера із сусідньої громади Зоммерайн, знаного серед українських аграріїв консультанта з агрономії (Agrarconsulting Tatzber). А відтак до групи подорожуючих приєдналися він сам та його односельці. Пан Йоганн консультував організаторів під час підготовки поїздки, спираюсь на менталітет співвітчизників і знання української культури й історії.

Від редакції журналу Agroexpert, який є дочірньою компанією австрійського журналу Landwirt, групу привітали Ірина Корчагіна, головний редактор, та Анна Назаренко, редактор рубрики «Тваринництво».

Поїздка охоплювала екскурсію визначними й історичними пам’ятками Києва, Одеси та околиць, знайомство з гастрономічною культурою України, а також візит до австрійського фермера Томаса Бруннера, співвласника ТОВ «Агро Плюс 2016» у с. Тимошівка на Черкащині. Пан Томас розповів співвітчизникам про власний підхід господарства щодо вирощування свиней без антибіотиків під назвою «Система “Тимошівка”» та запропонував дегустацію м’ясних виробів, вироблених компанією.

Пригоди австрійців в Україні

Захоплення в австрійців викликали розміри сільськогосподарських угідь українських сільгосппідприємств. До речі, у групі було 5 фермерів, переважно виноробів, яких особливо зацікавило відвідування винарні «Шабо».

Не обійшлося без «спортивної» активності, – австрійські гості завітали в Києві на футбольний матч 27-го туру Української Прем’єр-ліги «Динамо – Олександрія», який закінчився рахунком 1:1.

Пригоди австрійців в Україні

Приємно, що австрійці не мали побоювань відвідати Україну, ба більше, залишилися вельми задоволеними поїздкою. Гості відмітили подібність менталітету австрійців та українців, гостинність і багату історію нашої Батьківщини.

Пригоди австрійців в Україні