Асоціація “Дунайська Соя” разом із агропромхолдингом “Астарта-Київ” висіяли понад 60 не ГМ-сортів сої для майбутнього дня поля

0

Більшість комерційних сортів сої без ГМО на одній локації можна буде порівняти під час Дня соєвого поля на базі демонстраційного поля «Астарта-Селекція», що організують Асоціація «Дунайська Соя» та агропромхолдинг «Астарта-Київ».

 Про це повідомила керівник регіонального офісу Асоціації «Дунайська Соя» в Україні Оксана Просоленко.

«Європа в цілому споживає близько 40 млн т сої в еквіваленті соєвих бобів, а потреба ЄС в імпорті – становить 33 млн т. Таким чином, Україна як основний виробник сої в Європі відіграє важливу стратегічну роль. У нас є великий потенціал стати провідним партнером для країн ЄС в імпорті не-ГМ сої. Проте для отримання доступу до такого високомаржинального ринку українським виробникам необхідно докласти чимало зусиль, щоб виконати вимоги покупців щодо статусу «без ГМО», пестицидів та сталого виробництва. День соєвого поля – 2019 стане чудовою можливістю для українського аграрія оцінити потенціал основних комерційних сортів сої, як іноземної, так і вітчизняної селекції, на одному незалежному майданчику, ознайомитись із ефективними технологіями вирощування не-ГМ сої та особисто поспілкуватись зі знаними експертами соєвої галузі», – зазначила О. Просоленко.

«Протягом останніх років Асоціація закладає експериментальні поля та демонструє передовий досвід у виробництві сої без ГМО під час днів поля, що проходять в шести європейських країнах майже одночасно. Цього року у співпраці з агропромхолдингом «Астарта-Київ», компанією-лідером на не-ГМО ринку України, ми організуємо День соєвого поля у вересні в Полтавській області», – додала пані Просоленко.

Асоціація "Дунайська Соя" разом із агропромхолдингом "Астарта-Київ" висіяли понад 60 не ГМ-сортів сої для майбутнього дня поля

Асоціація "Дунайська Соя" разом із агропромхолдингом "Астарта-Київ" висіяли понад 60 не ГМ-сортів сої для майбутнього дня поля

У рамках підготовки до Дня соєвого поля на дослідному пункті ТОВ «Астарта-Селекція» у Миргородському районі було висіяно понад 60 сортів сої, що не містять ГМО, різних груп стиглості та закладено випробування інокулянтів. Також компанії-партнери Асоціації продемонструють нові сорти сої, що знаходяться на реєстрації в Держреєстрі України.

«Астарта-Селекція» – це дочірня компанія агропромхолдингу «Астарта-Київ», яка об’єднує у своїй діяльності науково-дослідний, насіннєвий (пшениця та соя) та ґрунтознавчий напрями. На дослідних пунктах «Астарта-Селекція» випробовуються сорти і гібриди пшениці, сої, цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, інших культур із дотриманням сівозміни, а також проводяться дослідження нових технологій, добрив, засобів захисту рослин для наступного впровадження у промислове виробництво «Астарти». Агрофірми холдингу вирощують сою виключно без ГМО, насінням цієї культури їх повністю забезпечує «Астарта-Селекція».

«Астарта» завжди принципово вирощувала і переробляла сою без ГМО, за багато років практики ми переконалися, що це ефективно та економічно доцільно. І в цьому наші погляди, досвід та професійні інтереси збігаються з колегами із «Дунайської Cої». В України є великий потенціал для освоєння преміальних ринків завдяки виробництву та відповідній сертифікації не генномодифікованої продукції», – вважає керівник «Астарта-Селекція» Тарас Опанасенко.

Асоціація "Дунайська Соя" разом із агропромхолдингом "Астарта-Київ" висіяли понад 60 не ГМ-сортів сої для майбутнього дня поля

Як розповіла менеджер агро-проектів Асоціації «Дунайська Соя» Анастасія Радюк, наступними кроками спільного з «Астарта-Селекція» «соєвого дослідження» будуть: механічна боротьба з бур’янами, випробування нових, як для українського ринку, препаратів, зокрема досходового гербіциду та порівняння ефективності різних типів посівної та збиральної техніки.

«Важливо, що експертна оцінка стану посів та отриманих результаті буде здійснена в рамках незалежної випробувальної платформи «Астарта-Селекція»  за участі спеціалістів Асоціації «Дунайська Соя », – відзначила А.Радюк.

Експерт поділилася планами Асоціації на майбутнє: «Також будуть закладені ідентичні експериментальні посіви сої у Вінницькій області з метою порівняння отриманого врожаю аналогічних сортів за різних природньо-кліматичних умов. Результати експериментальних посівів на базі «Астарта Селекція» у Полтавській та Вінницькій областях стануть основою для Другої навчальної програми для фермерів з технологій вирощування сої без ГМО на прикладі живого кейсу, що організує Асоціація «Дунайська Соя» наприкінці 2019 року».

Для довідки:

26 квітня 2019 року на базі дослідного центру «Астарта-Селекція» на ділянці 4 га було висіяно близько 60 сортів сої без ГМО провідних міжнародних та місцевих насіннєвих компаній та дистриб’юторів, членів та партнерів Асоціації «Дунайська Соя» задля того, щоб на запланованому Дні соєвого поля представити основні комерційні сорти високоякісної сої, що є на місцевому ринку, продемонструвати технології вирощування та збору не-ГМ сої, а також об’єктивно оцінити врожайність всіх сортів. Під час Дня соєвого поля планується провести чемпіонат зі збирання вказаних сортів сої з метою визначення переможця серед сортів для Східного регіону. Дані щодо врожайності будуть доступні всім відвідувачам. Дата проведення заходу буде уточнена пізніше.

Відео із посіву: https://www.youtube.com/watch?v=LgsOanewr8Q&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1HWnfd_3yvexBrlgKIp6YqgoUfAQUJF892ypBZfRBQzNeeJcYXnVshN6Y

Фотографії з посіву: https://drive.google.com/open?id=1QrRpQFcjVkxSNiNe6iJqOi8dXMpNDQjK

 

Асоціація «Дунайська Соя» (Donau Soja Association) – міжнародна некомерційна бізнес організація, яка сприяє сталому виробництву сої без ГМО в Європі. Асоціація заснована у 2012 році та наразі налічує 276 членів із 25 країн Європи.

Головний офіс знаходиться у Відні (Австрія), а регіональні представництва діють у Сербії, Україні та Молдові. На території України Асоціація веде свою діяльність із 2015 р., у 2018 р. офіційно зареєстроване регіональне представництво.

Асоціація «Дунайська Соя» сприяє сталому вирощуванню сої в Європі шляхом впровадження власних стандартів якості «Donau soja» (Дунайська cоя), «Europe soya» (Європейська соя), основними критеріями яких є:

  • Відсутність ГМО
  • Походження з Дунайського регіону або Європи, відповідно
  • Простежуваність
  • Дотримання вимог національного та законодавства ЄС щодо використання ЗЗР
  • Заборона проведення десикації

Асоціація «Дунайська Соя» здійснює свою діяльність за підтримки Австрійського агентства з розвитку (ADA) та проваджує проект стратегічного партнерства «Розбудова сталих, інтегрованих та ефективних ланцюгів створення доданої вартості для не ГМ та органічної сої в Сербії, Боснії і Герцеговині, Молдові та Україні», що фінансується ADA протягом 5 років (2017 – 2021 рр.).

Контактна особа: Анастасія Півнюк, менеджер із комунікацій Асоціації «Дунайська Соя», тел. 38063-6235821, e-mail: marketing.ua@donausoja.org; www.donausoja.org; Facebook: DonauSojaUkraine

 

Агропромхолдинг «Астарта-Київ» – один з найбільших в Україні вертикально-інтегрованих агропромислових холдингів з 26-річною історією розвитку. Серед основних напрямків діяльності компанії: рослинництво, цукроваріння, молочне тваринництво, переробка сої, біоенергетика. «Астарта» є національним лідером з виробництва цукру та одним з найбільших виробників сільськогосподарської продукції.

Активи холдингу розташовані у 8 областях України. Зокрема, до складу «Астарти» входять 8 цукрових заводів, завод з переробки сої, молочно-товарні ферми із загальним поголів’ям ВРХ 27 тис. голів, агрофірми із загальним земельним банком 250 тис. га, 5 елеваторних комплексів та один з найпотужніших у країнах СНД біоенергетичний комплекс з виробництва енергії з с/г відходів.

Акції компанії розміщені на Варшавській фондовій біржі.

 

Контактна особа: Анастасія Новікова, начальник відділу зовнішніх комунікацій, департамент з розвитку корпоративного партнерства, тел. 38050-3802661, e-mail: anastasiia.novikova@astarta.ua; www.astartaholding.com, Facebook: Astarta-Kyiv