Кращі зерномети 2017 року, або Як інженерна думка завоювала довіру аграріїв усієї країни

0

На виставці «Зернові технології-2017» відбулося нагородження переможців всеукраїнського конкурсу «Агробренд». За результатами голосування у номінації «Виробник зернометів» кращим стало українське підприємство – «Оріхівсільмаш» (Запорізька обл.).

Тож як виробник заслужив таку довіру аграріїв України. Про це ми поговорили із засновником та ідейним натхненником «Оріхівсільмашу» – Купріяновим Андрієм Миколайовичем, який зумів об’єднати довкола себе майже 150 однодумців.

– Андрію Миколайовичу, з чого все починалося? Яка вона – дорога переможця, якому довіряють аграрії всієї країни?

– Насамперед хочу подякувати за надану високу честь підприємству і нашим зернометам зокрема. Я працюю багато років для аграріїв і з аграріями, й тому їхня довіра та визнання для мене і моїх співробітників – краща винагорода.

А почалося все якраз із зернометів, ще в 2004 році. Тоді я був приватним підприємцем, ремонтував ще радянські ЗМ-60, використовуючи запчастини власного виробництва. Ремонтуючи ЗМ-60 старого зразка, безпосередньо контактуючи з аграріями, я прислухався до їхніх побажань та ідей, як зробити ще досконаліший агрегат для завантаження зерна.

Ось ми і зважилися зробити щось таке, щоб аграріям стало легко й приємно працювати: поставили тример вище і змінили його конструкцію завдяки іншій геометрії барабанів та домоглися більшої його продуктивності, зменшивши розсипання зерна й зміщення стрічки, допрацювали редуктор ходу, встановивши додатковий, який слугував зменшувачем ходу та диференціалом, що сприяло його маневреності й збільшувало термін його служби. Ми і сьогодні не зупиняємося та вдосконалюємо ЗЗП, патентуємо свої винаходи й конструкторські ноу-хау.

– А коли з’явився ваш перший зерномет?

– У 2010 р. уже в рамках невеликого підприємства ми зробили свій перший зерномет – ЗЗП-60, сертифікували та представили на агарній виставці. Там і продали задоволеному фермерові, який одразу збагнув, чим наш зерномет ЗЗП-60 відрізняється від аналога – ЗМ-60. Ми виготовляємо зерномети вже 8-й рік. Знаю точно, що понад 2000 наших ЗЗП-60 працюють по всій Україні –в кожній області й у кожному районі країни. У нас є 3 патенти на наші розробки, які ми запровадили в зернометах, а на підприємстві працюють конструкторський і дослідницький відділи.

– Які зерномети ви пропонуєте в цьому сезоні?

– Сьогодні у нас 4 моделі ЗЗП: 60, 80, 100 і ЗЗП-160 – наймолодший і найпотужніший зерномет, який уже 2 роки на ринку. ЗЗП-160 створювали для тих, хто цінує свій час і уміє рахувати гроші, позаяк його продуктивність набагато вища. Я знаю, як дорого аграрії цінують час, тому ми вже готові відвантажувати техніку в господарства клієнтів, адже сезон збирання зернових не за горами. Тож, користуючись нагодою, бажаю всім урожайного року і ще раз дякую за надану довіру справі мого життя.

Чи потрапив «Оріхівсільмаш» до переліку виробників вітчизняної техніки, вартість якої частково компенсуватимуть з держбюджету?

– Так, наше підприємство є в цьому списку, адже на зерномети компенсація поширюється.