Компанія «Август-Україна» – надійний партнер під час кризи

0

Саме такої думки дотримуються у ТОВ «Вільний Посад», що у с. Широкому Криворізького району Дніпропетровської області. Частка препаратів компанії «Август» становить більше половини системи захисту в господарстві.

 ТОВ «Вільний Посад» має у обробітку 3 тис. га землі. Із них близько 1 тис. га під зерновими колосовими (ярий і озимий ячмені, озима пшениця), а також озимий ріпак, соняшник та овочі. Із компанією «Август-Україна» господарство співпрацює вже приблизно 7 років, задоволені ціною, якістю препаратів та технологічним супроводом. «Варто лише зателефонувати представнику компанії і він одразу ж приїздить у поле та допомагає вирішувати проблему», – говорить головний агроном господарства Микола Скамарохов.

Цього року в ТОВ «Вільний Посад» повністю відмовилися від вирощування кукурудзи через дефіцит вологи та високу собівартість вирощування культури на зрошуванні. Подорожчання засобів виробництва та низька закупівельна ціна вплинули і на площі під овочевими культурами: замість звичних 100–120 га (столові буряки, баклажани, перець, цибуля та томати) висадять лише на 45 га. Пан Микола розповідає, що перш аніж висівати насіння чи застосовувати схему захисту на промислових площах спочатку випробовують все на невеликих ділянках. Так визначилися із сортовим насінням ріпаку. «Насіння дешевше, урожайність та зимостійкість не поступається гібридному», – ділиться агроном. Урожайність ріпаку – 4 т/га. Цьогоріч після перезимівлі мають 240 га культури. За словами пана Миколи, під час вирощування ріпаку одним із головних чинників є отримати його сходи. Для цього насіння безпосередньо перед висівом обробляють перевіреним тандемом інсектицидного та фунгіцидного протруйників компанії «Август» – Табу® (8 л/т) проти шкідників сходів та ТМТД (3 л/т) для захисту насіння та сходів від збудників хвороб. До речі, цими протруйниками у «Вільному посаді» обробляють насіння всіх культур, зокрема овочевих. Наступним важливим елементом агротехнології вирощування ріпаку є контроль бур’янів. Восени у фазі культури 2–3 листків посіви обробляють препаратом Трієра® з мінімальною нормою – 0,27 л/га. «Цієї норми достатньо у цій фазі для контролю одно- та багаторічних бур’янів», – говорить головний агроном. Крім того, проти падалиці злакових зернових застосовують гербіцид Міура® у фазу 4–6 листків культури у нормі 0,6–0,7 л/га. Для стримування переростання вегетативної маси та кращої перезимівлі рослини ріпаку обробляють фунгіцидом з ретардантною дією Колосаль®. За потреби, у разі затяжної осені, проти шкідників посіви обприскують інсектицидом Борей® у нормі 0,14 л/га. Якщо такої потреби немає, Борей® застосовують навесні з повним відновленням вегетації проти прихованохоботника (як цього року) та у фазу бутонізації проти ріпакового квіткоїда та інших шкідників періоду цвітіння. Для обліку шкідників у посівах ріпаку встановлюють жовті пастки (чашки). Аби оцінити дію нового для господарства фунгіциду Колосаль® Про, який містить тебуконазол та пропіконазол, ним обробили поля ріпаку. Потужний ріпак у ТОВ «Вільний Посад» наразі у відмінному стані: посіви рівномірні, без бур’янів та не пошкоджені хворобами і шкідниками. Хоча головний агроном говорить, що за потреби обов’язково оброблятимуть на пізніших стадіях вегетації.

Система захисту овочевих культур також надійно підкріплена препаратами компанії «Август». Один із фаворитів Миколи Скамарохова – фунгіцид Ордан®, який містить хлорокис міді та цимоксаніл. На думку агронома, препарат є чудовим зразком поєднання ціни й якості та незамінний для відновлення рослин після граду. В окремі роки, за потреби, фунгіцидом Ордан® обробляють навіть до 3-х разів за сезон. У лінійці захисту овочевих у «Вільному посаді» обов’язковим є також фунгіцид Метаксил®  для обробки цибулі, томатів, баклажанів, перцю проти широкого спектру хвороб. Позаяк фунгіцидні обробки проводять кожні 7–10 днів, чергують Колосаль® Про, Метаксил®, Ордан®.

Проти шкідників овочеві регулярно обприскують інсектицидами Брейк® та Борей®. Останній добре утримує ефект завдяки системній захисній дії.

Отож, цього року у ТОВ «Вільний Посад» на звичних засобах захисту рослин економити не збираються, запевняючи, що саме у кризові часи слід спиратися на таких надійних партнерів, як ТОВ «Август-Україна».