Індекс продовольчих цін ФАО залишився незмінним у березні

0

Новий глобальний прогноз щодо виробництва зернових включає значні випередження з боку Китаю

 

 

Складання кукурудзи в Замбіі.Фото: ©ФАО/Альберто Конті.
4 квітня 2019, Рим–Індекс продовольчих цін ФАО в цілому залишився незмінним в березні, оскільки стрибок цін на молочні продукти було компенсовано зниженням цін на зернові, олійні продукти та цукор, йдеться в опублікованій сьогоднідоповідіООН.
Індекс, що відслідковує щомісячну динаміку міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів, в середньому склав 167 пунктів, що на два пункти нижче лютневого рівня і приблизно на 3,6 відсотка нижче за аналогічний показник в березні 2018 року.
Продовольча та сільськогосподарська організація також опублікувала нові дані щодо світового обсягу виробництва і запасів зернових, які відображають значні коригування в сторону підвищення, зроблені на підставі результатів сільськогосподарського перепису в Китаї у 2017 році.
Індекс цін ФАО на молочні продукти протягом місяця зріс на 6,2 відсотка, що було обумовлено зростанням попиту на імпорт вершкового масла, сиру і цільного сухого молока, напередодні очікуваного скорочення експортної пропозиції в Океанії.
Індекс цін ФАО на м’ясо також виріс, хоча і не значно, на 0,4 відсотка в порівнянні з лютим, що пояснюється різким зростанням імпортного попиту з боку Китаю на свинину, яловичину і м’ясо птиці.
Індекс цін ФАО на рослинні олії знизився на 4,4 відсотка на тлі зниження імпортного попиту на пальмову олію, збільшення обсягів виробництва соєвої олії в Сполучених Штатах Америки і поповнення запасів ріпаку в Канаді.
Індекс цін ФАО на зернові за місяць знизився на 2,2 відсотка, що обумовлено падінням цін на пшеницю і кукурудзу, експортна пропозиція яких залишається рясною, а прогноз на урожай в основних країнах-експортерах – сприятливим. Міжнародні ціни на рис у березні виросли небагато.
Індекс цін ФАО на цукор знизився на 2,1 відсотка, так як урожай в основних країнах-виробниках був більшим, ніж передбачалося. Згідно з останніми оцінками Індії, обсяг виробництва за рік збільшився на 8 відсотків – у період з жовтня 2018 року по січень 2019 року, і зараз очікується, що Індія витіснить Бразилію як найбільшого виробника цукру в світі.
Світовий ринок зерна залишається збалансованим
У«Зведенні ФАО пропозиції зернових та попиту на зернові»,також опублікованому сьогодні, описано новий збільшений прогноз зі світового виробництва, споживання і запасів зернових з урахуванням скоригованих даних, отриманих з Китаю за період 2007-2017 років.
З урахуванням цих змін поточна оцінка виробництва зерна ФАО на 2018 рік становить 2 655 млн. тонн. Переглянутий показник на 46 мільйонів тонн вищий порівняно з березневою оцінкою, але все ще на 1,8 відсотка нижче порівняно з даними за попередній рік.
Прогноз зі світового споживання зернових у 2018/1919 рр. був переглянутий у бік підвищення до 2 683 млн. тонн, а світове споживання пшениці досягне рекордно високого рівня в 748 млн. тонн. Світове споживання рису за прогнозами складе 511 мільйонів тонн, а кукурудзи – 1 425 мільйонів тонн.
Нова оцінка ФАО світових запасів зернових на посівний сезон, який завершиться в 2019 році, була збільшена майже на 11 відсотків – до 849 мільйонів тонн, що в основному відображає наявність великих запасів у Китаї. Оскільки ці запаси накопичувалися з плином часу, очікується, що запаси зернових за рік знизяться на 2,9 відсотка в порівнянні з їхнім початковим рівнем, що призведе до зниження співвідношення запасів до споживання зернових з 32,6 відсотка в період 2017-2018 рр. до 30,7 відсотка в 2018-2019 рр.
Очікується, що світові запаси рису досягнуть рекордно високого рівня – 181 мільйон тонн, що відображає зміну прогнозу в Китаї, а також очікування зростання врожаю в Індії в 2018 році і високі темпи державних внутрішніх закупівель в країні.
Згідно з прогнозами, світовий товарообіг зерновими культурами в 2018-2019 роках знизиться на 2,2 відсотка в порівнянні з попереднім сезоном і складе 412 мільйонів тонн.
Прогноз ФАО зі світового виробництва пшениці в 2019 році залишився незмінним у порівнянні з минулим місяцем і становить 757 млн. тонн, що на 4 відсотки вище рівня 2018 року, здебільшого внаслідок більш високого прогнозу на врожай в Європейському союзі, Російській Федерації та Україні.
Коригування даних за пропозицією і попитом на зернові в Китаї за 2017 рік
У жовтні Національне бюро статистики Китаю оприлюднило офіційні коригування статистичних даних щодо виробництва пшениці, кукурудзи, рису і деяких інших товарів за 2017 рік, в результаті чого були отримані оновлені дані про посівні площі та врожайності.
Нові дані показують, що виробництво зернових за 11-річний період було приблизно на 312 мільйонів тонн вищим, ніж повідомлялося раніше. Понад 80 відсотків цих коригувань припадають на кукурудзу.
Відсутність відповідного офіційного перегляду даних про фактичне споживання і запаси зернових в Китаї представляло собою певну проблему. Це спричинило необхідність перегляду балансу попиту і пропозиції зернових і їхнього використання в якості кормів в країні. Перегляд провели ФАО та Система інформації про ринки сільськогосподарської продукції «Групи двадцяти» (Аміса), що тісно співпрацює з Академією сільськогосподарських наук Китаю (CAAS) і експертами з інших установ та приватного сектору.
У результаті ФАО підвищила свій прогноз використання зернових в якості кормів у Китаї в 2018-2019 роках з 182 мільйонів тонн до 194 мільйонів тонн. Перехідні запаси в країні також було збільшено на 78 млн. тонн, до 422 млн. тонн. На кукурудзу припала левова частка цих змін.
Складний процес встановлення послідовного ряду даних означає, що дані попиту і пропозиції зернових в Китаї будуть і надалі ретельно відслідковуватися і, можливо, змінюватися та оновлюватися.