IFC надає позику у розмірі до 20 млн. доларів США одній з українських компаній

0

IFC, підрозділ Групи Світового банку, надає позику в розмірі до 20 мільйонів доларів США виробнику сільськогосподарської продукції «Нива Переяславщини» на фінансування оборотного капіталу з метою запобігти потенційним проблемам з постачання ресурсів для виробництва м’яса через пандемію COVID-19.

Про це повідомляє прес-служба IFC.

“«Нива Переяславщини», яка є клієнтом IFC з 2015 р., має намір істотно збільшити свої запаси сировини, а саме комбікормів та добрив, багато з яких імпортуються, щоб уникнути перебоїв у виробництві. Фінансування IFC дасть можливість здійснити ці закупівлі, тим самим забезпечивши критичну фінансову підтримку під час кризи, коли інші джерела ліквідності є обмеженими” – йдеться в повідомленні.

“Пандемія COVID-19 та економічний спад майже повністю зупинили зростання приватного сектору, і «Нива Переяславщини» не стала б тут винятком. Інвестування та розвиток бізнесу за таких обставин є надзвичайно проблематичними. Однак завдяки оперативному реагуванню та фінансовій підтримці нашого давнього партнера IFC ми маємо можливість продовжувати реалізацію наших інвестиційних проектів. Ми можемо розширювати виробництво та гарантувати зайнятість працівників, залишаючись стабільними у ці складні часи” – сказав засновник групи компаній «Нива Переяславщини» Олександр Мостіпан.

Пандемія COVID-19 негативно позначилась на ситуації в країнах по всьому регіону Європи та Центральної Азії, в тому числі, в Україні. Ціни на світовому ринку товарно-сировинних ресурсів обвалилися, розірвалися глобальні та регіональні ланцюги постачання, що призвело до тактики уникнення ризиків на фінансових ринках по всьому світу. За даними червневого видання Групи Світового банку «Перспективи розвитку глобальної економіки», економічна діяльність в Україні може скоротитися на 3.5 відсотків.

Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар зазначив: «Ми хочемо допомогти компаніям підтримати їхній бізнес та продовжити виплачувати зарплати своїм працівникам в умовах цієї безпрецедентної кризи, гарантуючи при цьому безперебійне постачання харчової продукції для споживачів. Наше фінансування допоможе нашому клієнту «Ниві» продовжувати господарську діяльність та відігравати свою роль у захисті продовольчої безпеки України».

Відповідно до повідомлення IFC, позика для «Ниви Переяславщини» надається в рамках глобального пакету пришвидшеного фінансування в розмірі 8 мільярдів доларів США, про який було оголошено в березні і який був виділений на підтримку бізнесу та збереження робочих місць в умовах пандемії COVID-19. У глобальному масштабі близько 300 клієнтів звернулися по допомогу.

“Цей проєкт є важливою частиною стратегії IFC, спрямованої на розширення потенціалу аграрного сектору України і підвищення значення ролі країни в забезпеченні продовольчої безпеки” – наголошують в IFC.