Прибутковість виробництва зерна у 2019 році знизилася майже на третину

0

У 2019 році прибутковість виробництва зернових культур знизилась до 11,8%, що є найнижчим показником починаючи з 2014 року. За попередні роки в середньому вона становила близько 30%.

Про це з посиланям на дані Держстату повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Також зниження прибутковості спостерігається по виробництву олійних культур. Зокрема, рентабельність соняшнику, який зазвичай є однією з найбільш прибуткових культур, у минулому році склала лише 23,5%, у той час як середній показник попередніх років становив 50%.

Відповідно до даних, уже другий рік поспіль збитковим є виробництво цукрових буряків, що підтверджується зменшенням посівних площ та закриттям ряду цукрових заводів.

Попри постійне підвищення урожайності культур та рекордні врожаї, рентабельність виробництва в рослинництві за останні 5 років суттєво знизилась.

«Основною причиною зменшення прибутковості є ріст вартості ресурсів агровиробництва на фоні зниження цін зернових та олійних. Так, лише за останніх три роки орендна плата за землю зросла на 55%, а заробітна плата працівників  збільшилась у 2 рази. Крім того, збільшилися податкові відрахування через скасування спецрежиму оподаткування ПДВ в 2017 році, що коштувало аграріям понад 30 млрд грн», – зазначив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Як вважають в УКАБ, Виходячи з поточної ситуації на ринках та цьогорічних складних погодних умов, у 2020 році рентабельність агровиробництва буде надалі знижуватися, тож багато підприємств скоріш за все опиняться за межею збитковості.