Як зміниться ціна на лохину в цьому сезоні?

0

Цього року сезон лохини дуже затримався, фактично він розпочнеться з наступного тижня. Сьогодні ціна на лохину втричі переважає минулорічну, але як тільки ягода масово з’явиться на ринку, її вартість знизиться й за прогнозами додасть 10-15% до середньої минулорічної ціни.

Про це повідомив генеральний директор ТОВ «Українська ягода» Тарас Баштанник, пише AgroPortal.ua.

«За моїми прогнозами, за рахунок експортних можливостей ринок розвантажиться, і навіть на внутрішньому ринку ми очікуємо на хорошу ціну. Також позитивним моментом цього сезону для виробників є той факт, що кількість бажаючих працювати на полі на порядок вище, ніж у попередні роки, чому сприяла нинішня ситуація, а тепер також розуміння, що в Україні заробітки на збиранні ягід можуть бути на рівні Польщі», — зазначив пан Тарас.

Він вважає, що обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, на експорт ягід не вплинули.

«Ми вже експортуємо заморожену суницю садову, і особливих змін на кордонах немає. Традиційно плануємо експортувати 95% замороженої малини. Лохину плануємо продавати в Україні, тут ринок зростає, і ціни не поступаються експортним. Але якщо буде економічний сенс, то відправимо на експорт 35-50% зібраної лохини», — відмітив Баштанник.