Половина підприємств підтримують послаблення умов карантину

0

50% респондентів підтримують послаблення обмежувальних заходів у країні, при цьому 23% вважають, що варто все ж залишити чинні обмеження в повному обсязі.

Про це свідчать результати експрес-опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією.

Для розуміння динаміки настроїв бізнесу Асоціація проводить періодичні опитування реакції на поточну ситуацію в країні та дії влади. Цього разу опитування проводилось у період з 31 березня до 7 квітня 2020 року. У ньому взяли участь 122 учасники – представники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.

У цілому, 50% опитаних вважають запроваджені заходи обґрунтованими, зважаючи на ситуацію, ще 36% вважають їх жорсткими, 7% – м’якими, а інші 7% вважають, що їх можна було б посилити.

Компанії-члени ЄБА повідомляють, що 83% підприємств на сьогодні працюють дистанційно. Аби втриматися на плаву у цей непростий період, 20% були змушені скоротити заробітну плату, 15% відправили працівників у оплачувану відпустку, а 4% скоротили штат. Водночас кожна четверта компанія шукає нові можливості для розвитку у даній ситуації, а ще 8% не відчули впливу.

«Ми бачимо, що бізнес швидко адаптується до нових реалій та робить все, аби підтримати своїх співробітників. Проте результати опитування демонструють, що в деяких компаніях вже закінчується «запас міцності», і тривалого карантину вони можуть просто не витримати. Сподіваємося, що влада почує і підтримає бажання як бізнесу, так і індивідуальних працівників відновлювати роботу та запустить процес виходу з жорсткого карантину незабаром», – зазначила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Крім цього, 59% компаній відповіли, що вже зараз готові відновлювати роботу з урахуванням всіх правил індивідуального захисту. При цьому 41% все ж хотіли б працювати дистанційно, навіть якщо це передбачатиме зниження доходу.

На думку бізнесменів, необхідними рішеннями в поточній ситуації є покращення системи діагностики вірусу та забезпечення країни тестами в достатній кількості; встановлення чітких правил карантину й контроль за їх виконанням; зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

Також бізнес вважає доречним компенсацію частини заробітної плати працівникам підприємств, які були вимушені піти на карантин; відновлення регулярного руху громадського транспорту; скасування оподаткування депозитів як для фізичних, так і для юридичних осіб; відміну стану надзвичайної ситуації.

Станом на 7 квітня, компанії повідомляють про наступні фінансові наслідки обмежувальних заходів для їхнього бізнесу. 70% опитаних компаній зазнали до 50% втрат від доходів, ще 18% повідомляють про 50-75% втрат від доходів. Про збільшення доходів повідомляють 10%. А 2% розглядають варіант закриття.