Єврокомісія не підтримала вимоги Польщі стосовно втручання в експорт української кукурудзи в ЄС

0

Єврокомісія відхилила вимоги Польщі щодо втручання в поставки української кукурудзи в країни ЄС.

Про це повідомляє UkraineFood.org з посиланням на agroportal.

На зустрічі міністрів сільського господарства ЄС в Брюсселі польський міністр Ян Криштоф Ардановскі порушив питання надмірного експорту української кукурудзи в Польщу, адже він вважає, що це ускладнює ситуацію на ринку зернових в Польщі.

Міністр зазначив, що раніше попросив Європейську комісію вказати, чи використовуються в Україні при вирощуванні кукурудзи пестициди, які не дозволені в ЄС.

«Ми підтримуємо прозахідні прагнення України, ми розуміємо, що необхідно використовувати деякі поступки, щоб допомогти країні, яка може експортувати сільськогосподарську продукцію в рамках торгівлі, але ми повинні бути впевнені, що це допомога для українців і що це не завдає шкоди європейському сільському господарству», – прокоментував Ян Криштоф Ардановскі.

Однак комісар по сільському господарству Європейської комісії Філ Хоган вважає, що зараз ринок кукурудзи в ЄС стабільний, а ціни знаходяться на середньому рівні 2018 року. Тому, на його думку, рівень імпорту кукурудзи, включаючи Україну як найбільшого постачальника, відображає зростаючий попит на корми в ЄС і не впливає на баланс ринку ЄС.

«Комісія буде стежити за ситуацією, але в даний час ми не бачимо причин або виправдань для втручання на ринку», – сказав він.