ЄС виділить 40 мільярдів євро для сільського господарства

0

На 2021 рік Єврокомісія виділить близько 40 мільярдів євро для на здійснення прямих платежів у рамках Спільної сільськогосподарської політики (CAP). Нинішній фонд прямих платежів на 8,4% нижчий, ніж у 2020 році.

Про це пише  agroportal.ua.

Єврокомісія вирішила виділити €55,8 млрд на сільське господарство й морську політику. На додаток до цього, у розділі бюджету “Природні ресурси та навколишнє середовище”, на діяльність в галузі навколишнього середовища й клімату буде направлено €429,3 млн.

Уся програма буде підкріплена €7,3 млрд від нового інструменту відновлення ЄС, “ЄС наступного покоління”, що дає загальну суму фінансування для природних ресурсів і навколишнього середовища в розмірі €63,5 млрд, близько €55 млрд із яких іде на виплати CAP.

Сума, виділена на прямі платежі (компонент I) на 2021 рік, становить €40,1 млрд.

Водночас загальний показник для Європейського сільськогосподарського фонду розвитку сільських районів, який фінансує платежі по компоненту II, був встановлений на рівні €14,7 млрд на 2021 рік.

“У ці незвичайні часи така пропозиція Єврокомісії надає істотну підтримку. Річний бюджет 2021 року допоможе сотням тисяч людей, компаній і регіонів подолати кризу і стати сильніше, ніж раніше”, – сказав комісар з питань бюджету Йоханнес Хан.

Невикористані асигнування кризового резерву в бюджеті 2020 року буде перенесено до бюджету 2021 року. У цілому, фонд прямих платежів на 8,4% нижчий, ніж в 2020 році, що в основному пов’язано з виходом Великобританії з ЄС.