Якість майбутнього врожаю соняшнику викликає побоювання в аналітиків

0

У зв’язку з посушливими погодними умовами в липні-серпні прогноз урожайності соняшника був знижений з 26ц/га до 25,6 ц/га.

Про це пише АПК-Інформ.

«Найбільш несприятлива ситуація складається на півдні країни, де фермери відзначають недостатній розвиток і порожнечу кошиків. При цьому, завдяки збільшенню площі олійної на 2% – до 6,38 млн га, опублікованому Держслужбою статистики в липні, наш прогноз валового збору соняшнику залишився в колишньому діапазоні та становить 16,2 млн тонн», – уточнила аналіткиня АПК-Інформ Юлія Іваницька.

Вона зробила дооцінку виробництва олійної в 2019 році – до 16,1 млн тонн (+4%) через підвищувальне коригування прогнозу експорту олії в 2019/20 МР. Таким чином, на сьогоднішній день перспективи врожаю соняшнику поточного року є порівнянними з торішнім результатом.

«Більше побоювання викликає не кількість, а якість майбутнього врожаю соняшнику. Висока ймовірність того, що через спеку постраждає рівень олійності сировини, що призведе до скорочення виробництва та експорту соняшникової олії в 2020/21 МР», – додала Іваницька.