Більше 200 підприємств Фонду Держмайна буде передано для приватизації

0

Уряд прийняв розпорядження про передачу  близько 200 державних підприємств Фонду Держмайна для подальшої приватизації.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

До переліку були включені непрофільні та неприбуткові активи, переважна більшість з яких не здійснює виробничої діяльності, потребує відновлення та інвестицій.

«В Україні близько 3000 державних підприємств. Переважна більшість із них – це неприбуткові активи, які, на жаль, використовуються лише для різноманітних схем і махінацій, в тому числі й корупційних. Єдиний вихід це зупинити – передати такі підприємства в приватні руки. У результаті ми матимемо збереження та збільшення кількості робочих місць, сплату податків та притік інвестиції», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він наголосив, що державні підприємства, які є стратегічно важливими для життєдіяльності суспільства, енергетичної незалежності та обороноздатності держави, не будуть підлягати приватизації.

“Важливі підприємства, які виконують стратегічні функції для держави, такі як, наприклад, Енергоатом, Укрзалізниця, не будуть підлягати приватизації взагалі”, – додав Міністр.

Також була затверджена Програма з реформування та розвитку спиртової галузі, що розблокує питання приватизації державних підприємств спиртової та лікеро-горілчаної галузі та буде протидіяти  “тіньовому” ринку спирту.