Як зниження експорту зернових в Австралії впливає на український експорт?

0

В Австралії очікується різке скорочення врожаю пшениці: з 23 млн тонн до 15 млн тонн.

Такими даними у коментарі для AgroPortal.ua поділився агарний експерт Олег Левченко.

Відповідно до його слів, зернова буде високобілковою та матиме невисоку натуру.

«Країна у грудні експортувала майже 2 млн тонн культури. До кінця січня звідти відправлять 2-3 млн тонн. Загалом планують вивезти близько 8 млн тонн з 15 млн тонн. Це набагато менше, ніж раніше», — каже пан Олег.

Він пояснив, що втрати в обсягах пшениці вдарять по традиційних для Австралії ринках: Філіппінах, Індонезії, Японії, Китаю, Тайвані та В’єтнаму.

«Ці країни перестрахувалися. До прикладу, з України вже до кінця місяця виїде 16 млн тонн культури. До травня вивеземо ще 3-4 млн тонн», — зазначає Левченко.

Фахівець розповів, що до кінця січня в Австралії закінчать збирати урожай. У квітні розпочнуть сіяти ячмінь, а у травні-червні приступлять до пшениці.

«Достатньо два-три тижні дощів — і ситуація зміниться на краще. Якщо їх не буде, то це обернеться катастрофою. У випадку наявності вологи фермери спостерігатимуть за вегетацією. Процес покаже, що очікувати у наступному сезоні», — прогнозує Олег Левченко.

Також він поділився даними щодо ячменю. За його словами, урожай культури склав приблизно 9,3 млн тонн. Експортували 0,8 млн тонн, хоча в середньому австралійці продають за кордон близько 3,5 млн тонн. Зокрема, у Китай та Японію.