Як студенту підготувати майбутнє робоче місце вже під час навчання

0

Підготувала Ірина Корчагіна, конкурс «Кращий молодий агроном»  (Україна)

Молодь – це майбутнє компанії. Вони відкриті, повні свіжих ідей, здатні змінюватись та отримувати корисний досвід. Такої думки дотримуються у Corteva Agriscience і, зокрема, у виробничому насіннєвому комплексі компанії на Полтавщині – ТОВ «Стасі Насіння». Його керівник Сергій Комар та Марина Поніделко, HR-координатор поділилися із оргкомітетот конкурсу «Кращий молодий агроном» підходами роботи зі студентами на різних виробничих ділянках заводу.

Як студенту підготувати майбутнє робоче місце вже під час навчання

Марина Поніделко, HR-координатор

Прийти на роботу на сезон та визначитися із майбутньою професією? Саме таким часто є шлях студентів агровишів, які починають під час навчання з підробітку на різних ділянках виробничого насіннєвого комплексу ТОВ «Стасі Насіння» Corteva Agriscience.

Кореспондент: У який спосіб «Стасі Насіння» залучає молодь для роботи на заводі?

Сергій Комар: Corteva Agriscience – компанія, яка динамічно розвивається, тому ми орієнтуємося на молодь. Нам потрібні активні, сучасні, амбіційні молоді люди.

Як студенту підготувати майбутнє робоче місце вже під час навчання

Сергій Комар, керівник виробничого насіннєвого комплексу Corteva Agriscience (ТОВ «Стасі Насіння»)

Нині у нас на насіннєвому комплексі у с. Стасі Полтавської області (ТОВ «Стасі Насіння») працюють люди різного віку, але переважна більшість це молодь. Загалом працівники віком до 35 років становлять приблизно 65% загальної кількості.

Задля залучення молодих спеціалістів ми кожного року проводимо зустрічі зі студентами 3–5 курсів аграрних вишів, під час яких розповідаємо про компанію, про наші можливості та запрошуємо на роботу. Щорічно беремо участь у ярмарках вакансій.

Студенти під час роботи на нашому заводі отримують досвід роботи в міжнародній компанії, досвід практичної роботи за фахом, та починають почувати відповідальність за результати своєї роботи.

Кор.: З якими вишами чи коледжами співпрацюєте?

Марина Поніделко: Ми співпрацюємо з багатьма аграрними вищими навчальними закладами України. У цьому році ми провели зустрічі зі студентами таких університетів, як-от: Полтавська державна аграрна академія, Київський Національний університет біоресурсів та природокористування, Сумський аграрний національний університет, Херсонський державний аграрний університет і Білоцерківський аграрний національний університет.

Кор.: Студенти яких спеціальностей можуть працювати в Стасях на заводі?

Як студенту підготувати майбутнє робоче місце вже під час навчання

Студенти працюють на заводі на різних виробничих ділянках

 

С. К.: Для польового виробництва, а саме посад агрономів та помічників агрономів, наявність освіти відповідного напряму підготовки обов’язкова. Для робіт, пов’язаних із обслуговуванням обладнання та на виробництві, переваги надаємо інженерно-технічним спеціальностям. На сезонних роботах зазвичай працюють студенти різних спеціальностей. Головне – це бажання працювати.

Кор.: На які виробничі ділянки заводу залучають студентів?

С. К.: Завод Corteva Agriscience у с. Стасі є одним із найновітніших та найсучасніших насіннєвих комплексів в Україні із сучасним світовим технологіями і новітнім обладнанням. Завод доробляє, у форматі повного циклу, насіння кукурудзи й соняшнику власних брендів. Усі виробничі процеси проводимо виключно відповідно до регуляторних вимог та особливу увагу приділяємо дотриманню безпеки праці.

Наше ключове завдання – забезпечити високу якість продукції. І ми, як виробники насіння, відіграємо одну з ключових ролей, реалізуючи мету Corteva Agriscience: «Збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь».

Кор.: Якими є робочі умови для співробітників, зокрема, для студентів?

С. К.: Найважливіша частина будь-якого бізнесу – це працівники, вони створюють нашу компанію, роблять її успішною, а продукт якісним і конкурентним. Тому моє головне завдання, як керівника, створити безпечне та здорове робоче місце, на якому кожен відчуватиме себе захищеним і матиме бажання повернутися наступного дня. На нашому підприємстві ми дотримуємося вимог з охорони праці, пожежної та техногенної безпеки не лише українського законодавства, а й корпоративних і міжнародних.

Дотримання правил охорони праці – це дуже важлива частина роботи, ми працюємо над усвідомленням та розумінням людей, над їхнім мисленням, щоб працювати безпечно було їх вибором, а не нашою вимогою. Для цього всі працівники проходять інструктажі, спеціальне навчання, як на підприємстві, так і у спеціалізованих навчальних закладах. Стандарти з охорони праці на нашому заводі на високому рівні, впроваджена система управління охороною праці, й це не лише інженер з охорони праці та керівники відділів, до цього також залучені і звичайні співробітники. Постійно проводимо аудити з охорони праці між відділами, коли працівники з однієї дільниці перевіряють дотримання охорони праці в других відділах. Знайдені недоліки аналізує спеціальний комітет, призначають коригуючі дії та термін їх виконання. Ми працюємо, аби запобігти нещасні випадки!

Кор.: Чи є суміжні виробничі ділянки, на яких студент може виконувати різні завдання?

С. К.: На нашому підприємстві студентів під час працевлаштування залучають до польових та робіт на всіх ділянках виробництва. На ділянках гібридизації здебільшого працюють студенти агрономічних спеціальностей. Після закінчення збирання врожаю студенти, які добре себе проявили й виявили бажання далі продовжити співпрацю з нашою компанією, мають можливість бути залученими у виробничі процеси на різних ділянках заводу. Це дає змогу майбутнім агрономам вивчити повний цикл виробництва насіння.

Кор.: Як оформляєте трудові відносини зі студентами?

М. П.: Під час прийому на роботу студентів з ними належним чином оформляємо трудові відносини, згідно з вимогами діючого законодавства України.

Кор.: Що потрібно, аби потрапити в Стасі на роботу молодому спеціалісту? Які формальності улагоджують обидві сторони?

М. П.: Спочатку слід заповнити анкету кандидата або подати резюме, пройти співбесіду, за результатами якої приймають рішення про залучення до співпраці.

Кор.: Яка середня тривалість роботи студентів?

С. К.: Оскільки робота на нашому заводі має сезонний характер, у середньому – 6 місяців. Але якщо студент добре зарекомендує себе під час роботи, то, беручи до уваги відгук безпосереднього керівника, є можливість залишитись працювати і після закінчення сезону. Все залежить від самого студента, його бажання працювати та отримувати досвід.

Кор.: Скільки заробляють студенти на «Стасі Насіння»?

М. П.: Усі залучені студенти працевлаштовані згідно з вимогами діючого законодавства України та отримують заробітну плату. Будь-якому працівнику за його запитом надаємо характеристику з місця роботи.

Як студенту підготувати майбутнє робоче місце вже під час навчання

Річна потужність виробничого комплексу «Стасі Насіння» – 500 тис. посівних одиниць насіння кукурудзи та 200 тис. п. од. насіння соняшнику

Кор.: Чи були випадки працевлаштування колишніх студентів?

С. К.: Так, звичайно. Нині на нашому заводі працює велика кількість співробітників, які свого часу підробляти, коли ще були студентами. Після закінчення навчання вони повертаються до нас із бажанням працювати. Вони мотивовані, заряджені енергією, вже мають певний досвід роботи, й ми надаємо їм можливість будувати успішну кар’єру в міжнародній компанії Corteva Agriscience.

Кор.: Спасибі за розмову!