Граничні обсяги експорту пшениці на 2020/21 МР погоджено

0

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства разом з аграрними асоціаціями, виробниками, переробниками та експортерами підписали додаток до зернового Меморандуму, чим узгодили граничний обсяг експорту зерна у 2020/2021 МР. Відповідно до додатку, погоджено наступні експортні цифри – 17,5 млн тонн пшениці та 1 тис. тонн жита.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

“Зерновий меморандум є гарним прикладом вміння домовлятися і приймати збалансовані рішення. На нашу спільну думку, експорт у 17,5 млн тонн пшениці та 1 тис. тонн жита на цей маркетинговий рік – це той орієнтир, який збереже нам і внутрішню продовольчу безпеку, і експортні можливості. Крім того, враховуючи коронакризу, у прогнозному балансі ми збільшили обсяг перехідних залишків на півмільйона тонн – до 1,7 млн тонн”, –  зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Також, у залежності від погодних умов та кінцевих даних щодо обсягів виробництва пшениці від Держстату, прогнозні баланси ринку зерна можуть бути переглянуті підписантами Меморандуму в 4-му кварталі.

Нині урожай зерна очікується на рівні 72,1 млн тонн.