Опади позитивно вплинули на ріст та розвиток пізніх культур в Україні

0

Опади в другій декаді червня в Україні суттєво поповнили рівень вологозапаси в ґрунті, що позитивно вплинуло на ріст та розвиток пізніх культур.

Про це йдеться у огляді агрометеорологічних умов та стану посівів сільськогосподарських культур Національної академії аграрних наук України (НААН), пише АПК-Інформ.

Водночас, за даними експертів, для ранніх зернових культур опади навпаки спричинили затримку зі збиральними роботами, погіршили фітосанітарний стан посівів та якість зерна, призвели до утворення підгону, забур’яненості, а на добре розвинених посівах – вилягання рослин.

«Обстеження посівів показало, що на більшій частині території країни, залежно від попередників, сорту та рівня мінерального живлення, рослини озимих зернових культур (пшениця, жито, ячмінь) знаходяться у фазах «кінець молочної стиглості», у південних, на окремих площах східних та центральних областей – на початку «воскової стиглості зерна», подекуди – «повної стиглості зерна». У південних областях більшість рослин ячменю озимого за всіх рекомендованих строків сівби знаходяться на завершальному етапі достигання зерна, у окремих сортів відмічена повна стиглість – господарства розпочали збирання врожаю», – йдеться в огляді НААН.

За попередніми даними, величина біологічного врожаю більшості сортів пшениці озимої, які висівалися в оптимальні строки після кращих попередників, варіює від 6 до 7,7 т/га; після непарових попередників – від 3,3 до 5,1 т/га. Очікуваний термін настання повної стиглості зерна на більшості площ території країни – 2–5 липня.

Стан більшості посівів озимих зернових культур можна оцінити, як добрий та задовільний.