Експорт гороху з України виріс на 22%

0

Україна за три місяці 2019/20 МР експортувала 201,2 тис. т гороху. Це на 22% більше, ніж було в минулорічний період, але на 35% менше в порівнянні з рекордним 2017/18 МР.

Про це пише UkraineFood.org з посиланням на «УкрАгроКонсалт».

Основним імпортером українського гороху залишається Євросоюз, і експорт гороху в європейські країни продовжує зростати.

«Частка Євросоюзу в поставках українського гороху досягла рекордних 64%, витіснивши такі ключові раніше ринки збуту, як Індія, Туреччина або Пакистан. Крім країн Євросоюзу зростання експорту гороху з України відзначається в Таїланд і Непал», – зазначають аналітики.

До аналогічного періоду минулого сезону знизився експорт у Туреччину (-48%) і Пакистан (-77%).

І хоча в першому кварталі сезону експорт гороху з України відбувався активно, у поточному сезоні експерти прогнозують його скорочення до мінімального рівня за останні 4 маркетингові роки.

«Росія зібрала урожай гороху на рівні минулого року. При цьому темпи експорту гороху з Росії нижчі за торішні. На відміну від України, поставки російського гороху в країни Євросоюзу скоротилися. Скорочення поставок в ЄС російські експортери компенсували нарощуванням відвантажень гороху на ринок Індії», – уточнюють аналітики.

Через зниження посівних площ під бобовими в Чорноморському регіоні  в 2019/20 МР пропозиція гороху з України і Росії на експорт скоротиться на 25% в порівнянні з минулим сезоном або до мінімального рівня за останні 4 сезони.